Reklama

Dziennie 4500 kanapek i pierogi trafiają do uchodźców od Caritasu!

Opublikowano: wt, 1 mar 2022 09:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzień 24 lutego 2022 roku, dla Ukrainy, narodu ukraińskiego, Europy, w tym Polski oraz naszego regionu zapisze się jako tragiczny moment w najnowszej historii. Rosyjska inwazja na suwerenne państwo, z godziny na godzinę przynosi szereg wyzwań, problemów, napięć zarówno na terytorium okupowanego kraju jak również w naszej części województwa.

Caritas jak zawsze w takich sytuacjach otworzył kanał pomocy humanitarnej, którym podaje na stronę ukraińską do 20-kilometrowej kolejki oczekujących na odprawę - kanapki i ciepłe posiłki. 

Kanapka to jest coś, co szybko można rozdać, a zjedzona na zimnie pomoże wzmocnić człowieka. Dlatego zdecydowaliśmy się robić codziennie kanapki. Nasi seniorzy i wolontariusze są szczęśliwi, że mogą w ten sposób pomóc tym zziębniętym ludziom. Odzew jest ogromny i serce się raduje mocno. 

- mówi Piotr Kobiałka, dyrektor Domu Pomocy Społecznej "Swiatełko Nadziei" w Sanoku.

Jeśli ktoś z Was chciałby wesprzeć działania Caritasu, to prosimy przynosić do Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas wszystkie potrzebne składniki do kanapek oraz pieczywo. 

Dynamiczna sytuacja wymaga wymiernych działań zarówno ze strony władz państwowych, samorządowych, służb społecznych jak również Kościoła i jego agend charytatywnych. Od pierwszych godzin konfliktu, także Caritas Archidiecezji Przemyskiej czynnie włączyła się w koordynację działań pomocowych na rzecz potrzebujących i na bieżąco podejmuje szereg ważnych inicjatyw w tej kwestii.

Organizowana przez Caritas pomoc na rzecz uchodźców wymaga zaangażowania wielu sił ludzkich ale także wsparcia materialnego i rzeczowego. Ważna jest każda forma pomocy i międzyludzkiej solidarności. Dlatego też zwracamy się do Wszystkich ludzi dobrej woli o wrażliwość, otwartość serca i konkretną pomoc.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy