Reklama

Dzień Umiejętności Zawodowych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku

Opublikowano:
Autor:

Dzień Umiejętności Zawodowych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół nr 2 w Sanoku zorganizował dzisiaj Dzień Umiejętności Zawodowych nabytych przez uczniów przy realizacji projektów unijnych: Erasmus – zagraniczne praktyki zawodowe szansą dla uczniów ZS nr 2 w Sanoku oraz RPO Podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego w ZS nr 2 w Sanoku.

Zorganizowana z tej okazji konferencja miała na celu przedstawienie rezultatów projektów unijnych, dzięki którym sanocka szkoła pozyskała duże środki finansowe na rozwój infrastruktury oraz na podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli.

Realizacja projektów przyczyniła się także do promocji kształcenia zawodowego oraz zacieśnienia współpracy z lokalnymi pracodawcami.

– Jestem przekonana, że sukces realizowanych przez nas projektów jest ogromny, a świadczy o tym obecność na dzisiejszej konferencji największych i najbardziej znaczących firm naszego regionu. Wierzę, że kształcenie zawodowe, jakie wspólnie z firmami patronackimi wypracowaliśmy, jest rozwiązaniem najlepszym z możliwych. Jest przykładem nowoczesnej edukacji zapewniającej naszym uczniom efektywne przygotowanie zawodowe, czego dowodem jest bardzo wysoka, często stu procentowa zdawalność egzaminów zawodowych na poszczególnych kierunkach kształcenia. Chciałabym podkreślić, że wszystkie nasze działania nie udałyby się bez zaangażowania i przychylności naszego organu prowadzącego – Powiatu Sanockiego. Dziękuję całemu Zarządowi, na czele z panem starostą Stanisławem Chęciem, Radzie Powiatu, skarbnikowi Edycie Szałankiewicz oraz pracownikom Starostwa Powiatowego w Sanoku za zrozumienie i pracę, jaką włożyli i wkładają w realizację naszych projektów. Serdecznie dziękuję także firmom patronackim, które towarzyszą nam w realizacji wspólnego celu, jakim jest przygotowanie zawodowe uczniów, którzy po ukończeniu szkoły stają się wykwalifikowanymi pracownikami w zawodach, które są obecnie uznawane za deficytowe, zarówno w naszym regionie, jak i w całym kraju.

– podkreśliła Jowita Nazarkiewicz, dyrektor ZS nr 2 w Sanoku. 

Zespół Szkół nr 2 w Sanoku to nowoczesna  szkoła z ponad siedemdziesięcioletnią tradycją, która kształci w ośmiu zawodach:

Technikum:

  • technik spawalnictwa,
  • technik pojazdów samochodowych,
  • technik teleinformatyk,
  • technik ochrony środowiska,
  • technik elektronik,
  • technik automatyk – innowacja robotyka.
Branżowa szkoła I stopnia:

  • mechanik pojazdów samochodowych,
  • operator obrabiarek skrawających (sterowanych numerycznie CNC).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy