Reklama

Dzień Strażaka w Zarszynie i Posadzie Zarszyńskiej oraz uroczyste przekazanie defibrylatora AED [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 11 maj 2022 08:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jednym z ostatnich etapów realizacji projektu pn. „Bezpieczna wieś w Posadzie Zarszyńskiej” w ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjnej Pomoc to Moc był zakup defibrylatora AED wraz z kapsułą zewnętrzną odpowiednio przystosowaną do warunków zewnętrznych. Obchody Dnia Św. Floriana - patrona strażaków, były doskonałą okazją do symbolicznego wręczenia defibrylatora AED sołtysowi wsi, aby sprawował nadzór nad punktem AED.

Defibrylator AED jest urządzeniem, które w bezpieczny dla ratownika i osoby poszkodowanej sposób prowadzi krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przez przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny. Został skonstruowany tak, by w odróżnieniu od defibrylatora szpitalnego służyć w warunkach zewnętrznych, w miejscach publicznych. Defibrylator AED został umieszczony w łatwo dostępnym miejscu w centralnym punkcie Posady Zarszyńskiej. 

Obchody Dnia Św. Floriana - patrona strażaków, które uczciliśmy w dniu 7 maja 2022 r. były doskonałą okazją do symbolicznego wręczenia defibrylatora AED sołtysowi wsi, aby sprawował nadzór nad punktem AED. Korzystając z okazji, krótko zaprezentowaliśmy przebieg realizacji działań w projekcie oraz umiejętności nabytych w trakcie szkoleń. Będą one miały znaczący wpływ na poczucie bezpieczeństwa w naszej miejscowości i przyniosą wymierne efekty w postaci umiejętności ratowania życia przy użyciu defibrylatora AED.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy