Reklama

Dzięki wsparciu Powiat Sanok wyremontuje sale gimnastyczne w trzech szkołach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Powiat Sanok

Dzięki wsparciu Powiat Sanok wyremontuje sale gimnastyczne w trzech szkołach - Zdjęcie główne

foto Powiat Sanok

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki otrzymanym środkom finansowym z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, Powiat Sanocki wykona bardzo ważną inwestycję, jaką jest remont sal gimnastycznych wraz z zapleczem i ciągami wewnętrznymi w Zespołach Szkół nr 2, nr 3 i nr 5 w Sanoku. Na ten cel Powiat otrzymał aż 3 424 000,00 zł. Wkład własny to zaledwie 2 procent.

– Remont obejmuje m.in. wymianę podłóg, ułożenie wykładzin przeciwpoślizgowych, wymianę listew siedziskowych trybun, odmalowanie ścian i dźwigarów stalowych dachu, montaż oświetlenia LED, dostosowanie obiektów do osób niepełnosprawnych, wymianę instalacji elektrycznej, stolarki drzwiowej i okiennej, montaż osprzętu, wyposażenie techniczne i sportowe.

– wylicza starosta Stanisław Chęć.

Dodatkowo przy Zespole Szkół nr 2 powstanie ogrodzenie, przebudowane zostaną także drogi wewnętrzne, ciągi piesze i parkingi, powstaną oznakowane miejsca postojowe. W planie jest również odwodnienie terenu oraz uporządkowanie zieleni. 

Przewidywany termin zakończenia prac to 30 listopada 2024 r. 

W ramach programu Polski Ład Powiat Sanocki otrzymał środki finansowe także we wcześniejszych edycjach. Łącznie do naszego samorządu wpłynęło ponad 30 000 000,00 zł.

W pierwszej edycji Powiat Sanocki 12 000 000,00 zł przeznaczył na modernizację infrastruktury drogowej na obszarze gmin: Bukowsko, Zarszyn oraz gminy wiejskiej Sanok (etap I) oraz na modernizację i budowę obiektów wraz z zagospodarowaniem terenu Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku.

W drugiej edycji wsparcie w wysokości prawie 15 000 000,00 zł umożliwi realizację trzech inwestycji: modernizację powiatowej infrastruktury drogowej na terenie Miasta Sanoka (przebudowa ul. Stróżowskiej i Konarskiego), modernizację infrastruktury drogowej na terenie powiatu sanockiego – etap II (przebudowa dróg powiatowych: nr 2212R Sanok-Bukowsko, ul. Okulickiego w Sanoku oraz w miejscowości Sanoczek i Markowce; nr 2209R w Prusieku i Niebieszczanach; nr 2228R w Porażu i Zagórzu) oraz przebudowę drogi powiatowej nr 2231R – ulica Mickiewicza w Sanoku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy