Reklama

Dzieci ze szkoły podstawowej nr 4 w Sanoku wiedzą że „Wszystkie śmieci nasze są"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sanockich szkołach podstawowych realizowany jest projekt edukacyjno-ekologiczny pn. „Wszystkie śmieci nasze są”, który ma na celu wykształcenie u najmłodszych sanoczanach nawyków prawidłowego segregowania odpadów.

„Wszystkie śmieci nasze są” takie hasło przeczytaliśmy na prezentacji, którą w miniony piątek przedstawiła pani Agata Oskarbska z firmy Transprzęt, na spotkaniu edukacyjnym, w auli naszej szkoły.

Uczestnicy spotkania, uczniowie klas 1 – 3, pod okiem przedstawicieli Urzędu Gminy Miasta Sanoka oraz firmy Transprzęt, szukali odpowiedzi na pytania: co to jest segregacja odpadów, dlaczego należy je segregować oraz jak prawidłowo selekcjonować śmieci

- mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku.

Dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat znaczenia recyklingu dla ochrony środowiska oraz na temat sposobu segregowania odpadów, w tym elektrośmieci i śmieci wielkogabarytowych.Bajkowe postacie z prezentacji w przystępny sposób wyjaśniły na czym polega proces recyklingu i czemu służy. Prowadząca pogadankę omówiła również sposób kontrolowania właściwej segregacji śmieci przez pracownika firmy Transprzęt.

Hasło zawarte w prezentacji uświadomiło dzieciom, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za właściwe składowanie i selekcjonowanie śmieci. Ku zaskoczeniu prowadzącej, niektóre dzieci wykazały się sporą znajomością tematu. Na zakończenie spotkania najbardziej aktywni uczniowie otrzymali książeczki pt. „Dobranocka sanocka, czyli Michałka rady na odpady”, a wszystkie dzieci dostały pamiątkowe breloczki.

Sprawdzianem przyswojenia i wykorzystania zdobytej wiedzy było umieszczenie zgromadzonych odpadów w odpowiednich pojemnikach na śmieci.

Na koniec wszyscy chętnie stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Natomiast w klasach dzieci wysłuchały wierszowanej opowieści o Michałku z Sanoka, któremu na sercu leżało dbanie o czystość naszego miasta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy