Reklama

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Pakoszówce świetowały obchody 100-lecia Niepodległości

Opublikowano: wt, 13 lis 2018 12:36
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Patriotyzm wyraża się w przywiązaniu do swej Ojczyzny, ziemi rodzinnej, obyczajów oraz kultury narodowej, w szacunku dla ludzi, którzy ją tworzyli.

Wychowanie patriotyczne należy powiązać z treściami i zadaniami innych dziedzin wychowania, mając na uwadze harmonijny rozwój różnych sfer osobowości dziecka.


Niepubliczne Przedszkole w Pakoszówce realizuje te treści m.in. poprzez działania związane z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W celu przybliżenia przedszkolakom historii naszego regionu, w przedszkolu został zorganizowany kącik regionalny, w którym można podziwiać eksponaty mające nawet 100 lat. Dzieci wzięły udział w audycji muzycznej „Mobilnej Filharmonii”, która zaprezentowała pieśni legionowe oraz uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji „Napisz kartkę Bohaterom”.

skania przez Polskę niepodległości w przedszkolu zaśpiewano hymn państwowy. Zorganizowano także „Pokaz Mody Patriotycznej”, który miał na celu kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.Placówka wzięła udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”.


Dzieci wykonywały piękne prace plastyczne związane z symbolami i historią Polski. Podsumowaniem działań edukacji patriotycznej była uroczystość w sobotę 10 listopada 2018 r. w przeddzień 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości,którą Niepubliczne Przedszkole w Pakoszówce zorganizowało  wspólnie ze Szkołą Podstawową.

Obchody rozpoczęły się od mszy świętej, następnie dzieci, młodzież, rodzice i mieszkańcy Pakoszówki przemaszerowali wraz z Orkiestrą OSP pod pomnik Poległych Bojowników AK, gdzie złożono wiązanki i zapalono znicze.Dalsza część uroczystości odbyła się w Wiejskim Domu Kultury, gdzie dzieci zaprezentowały przedstawienie patriotyczne, podczas którego pięknie tańczyły, mówiły wiersze i śpiewały piosenki.


Wszystkie działania miały na celu kształtowanie postawy Polaka- Patrioty, wspólne przeżywanie świąt narodowych oraz ukazanie współczesnego oblicza patriotyzmu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    mwk

    Brawo!!!