Reklama

Dyrektor Agencji Frontex Fabrice Leggeri z wizytą na podkarpackich przejściach granicznych [ZDJĘCIA + WIDEO]

Opublikowano: wt, 22 mar 2022 14:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj wraz z delegacją na podkarpacki odcinek polsko-ukraińskiej granicy przybył w odwiedzinach dyrektor wykonawczy Agencji Frontex Fabrice Leggeri. Szef Frontexu wysoko ocenił działania, które wdrażają w życie Podkarpaccy Strażacy Graniczni.

Delegacji Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex) towarzyszył Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Grzegorz Niemiec oraz gen. bryg. SG Andrzej Popko, Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG.

 

Na przejściu granicznym w Korczowej wizytujących zapoznano z bieżącą sytuacją na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą. Szczególną uwagę zwrócono na rozwiązania  zastosowane w związku z ogromną liczbą osób przekraczających granicę, w tym wdrożenie ruchu pieszego na przejściach drogowych. Przedstawiono też rozwiązania usprawniające kontrolę pierwszej i drugiej linii, m.in. w zakresie identyfikacji i weryfikacji osób. Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG podkreślił bardzo dobrą współpracę ze służbami współdziałającymi oraz ukraińską służbą graniczną.

W komendzie oddziału w Przemyślu szef Frontexu odwiedził centrum dowodzenia i zapoznał się z najnowszymi rozwiązaniami wykorzystywanymi w ochronie granicy państwowej. Odwiedził m.in. centrum nadzoru obsługujące system perymetryczny na podkarpackim odcinku granicy.

 

Na zakończenie wizyty delegacja odwiedziła Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców w Przemyślu oraz punkt weryfikacyjno-konsultacyjny utworzony w celu prowadzenia konsultacji z placówkami dyplomatycznymi. Przedstawiono procedury oraz zasady weryfikacji tożsamości cudzoziemców.

 

Szef Frontexu wysoko ocenił poziom realizowanych czynności przez Straż Graniczną. Szczególną uwagę zwrócono na dynamiczne wdrożenie rozwiązań i dostosowanie procedur w odpowiedzi na ogromną falę uchodźców, jaka napływa z Ukrainy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy