Reklama

Dycha dla sanoczan

Opublikowano:
Autor:

Dycha dla sanoczan - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Damian Dziewiński wygrał bieg w Głogowie Małopolskim, a Grzegorz Fedak był trzeci. W maratonie znalazł się mocny na Marka Nowosielskiego w kat. sześćdziesięciolatków. Nasi ścigali się też w Krośnie.

IV Dycha Głogowska
Biegacze z Sanoka mają powody, by lubić zawody na 10 km rozgrywane w Głogowie Małopolskim. Od pierwszej edycji wyścigu zajmują wysokie miejsca w generalce i kategoriach wiekowych. Nie inaczej było w czwartej odsłonie imprezy. Najszybszy w 168-osobowej stawce był Damian Dziewiński, reprezentujący TG "Sokół" Sanok. Dotarł do mety w 34:41 min. Jego zwycięstwo nie było zagrożone, zwyciężył ze sporą przewagą. Trzecie miejsce w generalce wywalczył Grzegorz Fedak (36:02).

– Warunki do szybkiego biegania były idealne, chłodno, wilgotno, bezwietrznie – opisuje długodystansowiec. – Damian od początku prowadził w czołówce, zdecydowanie przyśpieszając w drugiej połowie dystansu. Dla mnie to najlepszy i najszybszy występ na tych zawodach. Pobiegłem swój rekord trasy, poprawiając wynik z 2015 o 35 sekund. Przez większość dystansu biegłem czwarty. Trzeciego zawodnika dogoniłem 2,5 km przed metą. Ostatecznie zrobiłem nad nim przewagę 47 sekund.
Niezmordowany Marek Nowosielski po raz kolejny w swoim życiu złamał 40 min.Wynik 39:46 dał mu zdecydowane zwycięstwo w kat. 60+ i 12. miejsce ogółem. Startowali też 36. Michał Ćwiąkała (42:24) z Zarszyna i 49. Dominik Gurgacz (43:31) z Zagórza.

Więcej w 20 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE