Reklama

Dwóch Afgańczyków uciekało z kraju w plastikowych koszach. Zatrzymani w Pilźnie

Opublikowano:
Autor:

Dwóch Afgańczyków uciekało z kraju w plastikowych koszach. Zatrzymani w Pilźnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Pilznie na Podkarpaciu strażnicy graniczni zatrzymali dwóch obywateli Afganistanu, którzy w ukryciu przekroczyli granicę do Polski. Przyjechali z Serbii ciężarówką wiozącą transport plastikowych koszy.

Cudzoziemców w wieku 24 i 33 lat zatrzymano w środę (26 sierpnia) w okolicach Pilzna na Podkarpaciu. W jednej z firm transportowych rozładowywano serbską ciężarówkę z transportem plastikowych koszy. Nagle z pojemników wyłoniło się dwóch mężczyzn. Przedsiębiorca natychmiast zadzwonił na Policję, na miejsce wezwano też patrol Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce.

Cudzoziemcy nie mieli przy sobie dokumentów. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami SG dokładnie opisali przebytą trasę. Przez Iran i Turcję nielegalnie przedostali się do Grecji, a następnie do Serbii. Tam z pomocą przemytnika wsiedli do ciężarówki jadącej do Polski. Celem wyprawy, za którą zapłacili po 9 tys. euro była Europa Zachodnia.

Imigranci przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Decyzją sądu zostali umieszczeni na 3 miesiące w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli. Straż Graniczna wszczęła postępowanie w celu zobowiązania cudzoziemców do powrotu.

 

Od początku 2020 roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał ponad 80 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji do Polski w celach migracyjnych. Byli to głównie obywatele Turcji i Afganistanu. Polskę traktowali jako kraj tranzytowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE