Reklama

Dudziński znowu wygrywa

Opublikowano:
Autor:

Dudziński znowu wygrywa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Sądzie Okręgowym w Krośnie 24 lutego zapadł wyrok, który potwierdził, że Grzegorz Dudziński, były dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku, został bezprawnie zwolniony ze sprawowanej funkcji. Tym samym podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego w Sanoku z 28 października 2016 roku i wcześniejszy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie.

Dudziński kierował SOSW przez 12 lat. W sierpniu 2015 roku został dyscyplinarnie zwolniony przez zarząd powiatu sanockiego. Powodem odwołania były przyznane przez niego podwyżki dla pracowników administracyjnych i obsługi oraz nieprawidłowości przy naliczaniu subwencji oświatowych.

– Czuję ogromną satysfakcję, że apelacja starostwa została odrzucona przez sąd – mówi Dudziński. - Zależało mi na oczyszczeniu z zarzutów i uratowaniu mojego dobrego imienia. Jestem szczęśliwy. Szkoda tylko, że sprawa w sądzie toczy się z moim pracodawcą, czyli SOSW w Sanoku, który akurat nie zawinił w tej materii. Zostałem zwolniony decyzją powiatu, ale to ośrodek poniesie finansowe konsekwencje.

Wymiar kary wynosi ponad dwadzieścia tysięcy złotych tytułem odszkodowania wraz z ustawowymi odsetkami naliczanymi od 3 października 2015 roku. Dodatkowo obecny dyrektor SOSW, Robert Dudek, musi pokryć koszty procesu oraz opłaty sądowej.

Więcej w 9 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE