Reklama

Reklama

DUBIECKO. Wzorowa postawa mieszkańców - akcja krwiodawstwa [FOTO]

Opublikowano: śr, 10 cze 2020 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomaganie ma się po prostu we krwi. Policjanci, strażacy ochotnicy i sportowcy - to oni wsparli II Edycję Akcji Krwiodawstwa pod nazwą „Mieszkańcy Gminy Dubiecko dzielą się krwią”, która odbywał się 7 czerwca br., na rynku w Dubiecku. Krwiodawcy przekazali ponad 14 litrów czystej bezinteresownej pomocy. W obecnej sytuacji takie gesty są wyjątkowo cenne.

Reklama

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 zweryfikowała wiele aspektów naszego życia. To, co wczoraj wydawało się mało ważnym elementem codzienności, dziś nabiera znaczenia i skłania do refleksji. Są jednak takie obszary, które mimo bardzo trudnej sytuacji, pozostają niezmienne, a dowodem tego są akcje, w których udział biorą funkcjonariusze różnych służb.  

I tym razem służby oraz mieszkańcy naszego powiatu spisali się na medal. Na Rynku w Dubiecku ustawił się mobilny punkt poboru krwi – krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Każda pełnoletnia i zdrowa osoba mogła oddać krew potrzebującym. Zarejestrowano 44 osoby, chętne by zostać dawcami krwi. Nie wszyscy jednak mogli zostać krwiodawcami, decydowały drobne kwestie zdrowotne, zbyt niskie lub wysokie ciśnienie, ale najważniejsze jest to, że tak wielu ludziom zależy na zdrowiu i życiu innych ludzi. Krew oddały 32 osoby. W sumie zebrano ponad 14 litrów krwi.

Inicjatorem przedsięwzięcia był funkcjonariusz policji sierż.szt. Mateusz Koczenasz, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego przemyskiej komendy. Jest również strażakiem ochotnikiem i prezesem HDK PCK „Kropla nadziei”, działającym przy OSP w Dubiecku.

Krew oddawali policjanci, strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Dubiecku, Tarnawce, Przedmieściu Dubieckim, Nienadowej, Hucisku Nienadowskim i Drohobyczce, Wójt i Radni Gminy Dubiecko, mieszkańcy Dubiecka i nie tylko. Akcję wsparli również sportowcy z Klubu Sportowego „Fala” Bachórzec.

Wszystko zorganizowali: OSP KSRG Dubiecko, HDK PCK przy OSP KSRG Dubiecko „ Kropla nadziei”, Urząd Gminy Dubiecko, Komisariat Policji w Dubiecku, Radny Gminy Dubiecko Jacek Hendzel, OSP Dubiecko.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.