Reklama

Drogi, chodniki, przejścia dla pieszych, nowe inwestycje. 2022 to był dobry rok dla Powiatu Sanockiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Drogi, chodniki, przejścia dla pieszych, nowe inwestycje. 2022 to był dobry rok dla Powiatu Sanockiego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miniony rok był dla Powiatu Sanockiego bardzo udany, jeśli chodzi o pozyskane środki zewnętrzne i przeprowadzone inwestycje. Udało się wyremontować i przebudować drogi, których stan techniczny od wielu lat wymagał naprawy.

Mowa tutaj m.in. o drodze Załuż – Lesko, Zarszyn – Turze Pole, Sanok – Liszna, Zarszyn – Odrzechowa, drogach w Tyrawie Solnej, Dobrej czy Mrzygłodzie.

W 2022 roku udało się także pozyskać środki zewnętrzne na przebudowę drogi Tarnawa – Kalnica, dróg w Prusieku, Niebieszczanach, Sanoczku, Markowcach, Porażu, Zagórzu, Pisarowcach oraz ulicy Mickiewicza, Stróżowskiej, Konarskiego i Okulickiego w Sanoku.

Powstało kilkanaście przejść dla pieszych, m.in. w Srogowie Dolnym, Porażu, Nadolanach, Tyrawie Wołoskiej, Sanoku (ul. Okulickiego (2x), Konopnickiej, Słowackiego, Stróżowska), Prusieku, Strachocinie, Niebieszczanach, Besku, Pobiednie czy Załużu.

Powiat Sanocki rozpoczął również bardzo ważną inwestycję, jaką jest modernizacja Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji oraz pozyskał pieniądze na remont sal gimnastycznych w trzech szkołach: Zespole Szkół nr 2, Zespole Szkół nr 3 oraz Zespole Szkół nr 5 w Sanoku.

Władze Powiatu uczyniły milowy krok w kierunku budowy nowoczesnej hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym, przekazując działkę pod inwestycję.

Akt notarialny został także podpisany z Bieszczadzkim Pogotowiem Ratunkowym SPZOZ w Sanoku, które otrzymało od Powiatu Sanockiego działkę pod budowę nowej siedziby.

Powiat Sanocki wsparł również szpital w Sanoku, przekazując 4 000 000 zł na alokację zakładu analityki i zakładu mikrobiologii do pawilonu diagnostyczno-zabiegowego.

W planie są także kolejne inwestycje, których czas realizacji uzależniony jest od pozyskanych środków zewnętrznych. Powiat Sanocki w ubiegłym roku złożył wnioski o dofinansowanie na przebudowę drogi Długie – Pakoszówka (etap I), remont drogi Besko – Mymoń (etap I) oraz drogi Pobiedno – Dudyńce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy