Reklama

Droga w Załużu w końcu doczeka się przebudowy. Prace ruszą już w kwietniu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Powiat Sanok

Droga w Załużu w końcu doczeka się przebudowy. Prace ruszą już w kwietniu - Zdjęcie główne

foto Powiat Sanok

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg zgodził się na dofinansowanie przebudowy drogi nr 2227R Załuż-Lesko w km 0+015-0+087 i 0+90-2+654 w miejscowości Załuż. Praca nad przenudową rozpocznie się już w kwietniu

Zdajemy sobie sprawę, że dotychczas poniesione nakłady na odbudowę bądź doraźne remonty zniszczonych odcinków drogi w Załużu tylko w pewnym zakresie rozwiązały problem jej złego stanu technicznego – mówił w maju 2021 roku starosta Stanisław Chęć. – Zarząd Powiatu Sanockiego, dostrzegając potrzebę pilnego remontu i biorąc pod uwagę nie tylko komfort podróżowania kierowców, ale przede wszystkim konieczność zaplanowania chodników, mających bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo pieszych, zlecił w czerwcu 2019 roku opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy drogi na odcinku Załuż - Lesko. Zaczynaliśmy pracę od zera, ponieważ we wcześniejszych latach nikt nie podjął się realizacji tego zadania.

 

30 lipca 2020 roku Powiat złożył wniosek o dofinansowanie, niestety wówczas nie udało się pozyskać pieniędzy na drogę w Załużu. Wniosek nie został odrzucony z przyczyn formalnych bądź błędów merytorycznych, ale z powodu ograniczonej puli środków przeznaczonych dla województwa podkarpackiego.

 

Władze Powiatu Sanockiego w dalszym ciągu czyniły starania, aby otrzymać wsparcie zewnętrzne. I udało się. Kilka dni temu zapadła decyzja o 60% dofinansowaniu przebudowy drogi w Załużu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ramach zadania zaprojektowano prace przygotowawcze, ziemne, rozbiórkowe i wykończeniowe.

 

– Powstanie m.in. nowa nawierzchnia na długości 2 636 mb, chodnik na dł. 540 mb, 16 zjazdów indywidualnych i publicznych o nawierzchni bitumicznej i z kostki betonowej, 15 miejsc postojowych – wyjaśnia starosta Stanisław Chęć.  – Zostaną też utwardzone pobocza o szer. 0,75m., powstanie oznakowane i oświetlone bezpieczne przejście dla pieszych.

 

Prace rozpoczną się w kwietniu br. i potrwają do listopada 2022 r. Całkowity koszt inwestycji wynosi 6 425 765,53 zł.

*Źródło - Powiat Sanocki*

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy