Reklama

Dr Ryszard Prędki nowym dyrektorem BdPN

Opublikowano:
Autor:

Dr Ryszard Prędki nowym dyrektorem BdPN  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 17 listopada 2017 r. dr Ryszard Prędki został powołany na nowego dyrektora Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Życzymy mu powodzenia i wielu sukcesów w realizacji tej ważnej misji, zaś poniżej przedstawiamy jego sylwetkę.

Urodził się 48 lat temu w Łańcucie. Jest doktorem nauk o Ziemi z zakresu geografii (Uniwersytet Jagielloński - specjalizacja gleboznawstwo). Ukończył studia podyplomowe "Ochrona parków narodowych" na SGGW, oraz dwumiesięczny kurs podyplomowy "Ochrony bioróżnorodności biologicznej" w USA (Smithsonian Institution). 

 

 

W parku pracuje od ukończenia studiów w 1993 roku. Jest autorem lub współautorem ponad 30 publikacji naukowych z zakresu gleboznawstwa, monitoringu ruchu turystycznego i ochrony przyrody. W latach 1993-2007 roku pracował w Parku na stanowiskach naukowych, a od 2007 r. - na stanowisku Kierownika Działu Udostępniania i Komunikacji Społecznej. Przez ostatnie 20 lat przewodniczył Komisji Zakładowej NSSZ "Solidarność" i był członkiem Rady Sekcji Krajowej Pracowników Parków Narodowych tego związku.

Główne cele, jakie wyznaczył dla parku narodowego pod swoim kierownictwem to:

- utrzymanie dobrego stanu zachowania zasobów przyrodniczych Parku, w tym szczególnie dużych kompleksów  puszczy karpackiej, z całym bogactwem dzikiej fauny,

- wykorzystanie potencjału dolin górnego Sanu i Caryńskiego dla rozwoju różnych form turystycznego udostępniania, jako sposobu na zmniejszenie presji masowego ruchu turystycznego w najczęściej odwiedzane miejsca w parku (Tarnica, Połonina Wetlińska),

- poprawa stanu szlaków pieszych poprzez utrwalenie ich podłoża, działania ochronne w otoczeniu oraz zabiegi poprawiające bezpieczeństwo zwiedzających park,

- poprawa oddziaływania parku w obszarze edukacji przyrodniczej i komunikacji ze społeczeństwem poprzez środki elektronicznego przekazu.

- wzmocnienie działania Służby Parku jako struktury niosącej pomoc korzystającym ze szlaków i wyjaśniającej ograniczenia, jakie przyjęto w parkach narodowych dla zabezpieczenia zasobów przyrody.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE