Reklama

Dowcipnisie to rzadkość

Opublikowano:
Autor:

Dowcipnisie to rzadkość - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ile zgłoszeń mają w ciągu roku strażnicy miejscy w Sanoku? Jak często odbierają telefony z niepotwierdzonymi informacjami?

Komendant Straży Miejskiej w Sanoku Marek Przystasz  poinformował, że strażnicy nie mają  dużych problemów z żartownisiami, którzy dzwonią dla zabawy.

- Czasami taka sytuacja się zdarzy, ale to jest niewielki odsetek zgłoszeń na ponad dwa tysiące wszystkich interwencji mieszkańców. Tak więc jest to marginalna sprawa. Jeżeli chodzi o parkowanie samochodów, to także rzadko mamy niepotwierdzone informacje - mówi.

Jak podkreśla komendant, może się zdarzyć też sytuacja, że pojazd odjechał, zanim pojawili się strażnicy.

- Bardzo często jesteśmy informowani, że samochód już pojechał, więc interwencja nie jest potrzebna - tłumaczy Marek Przystasz. -  Po prostu dzwoniący do nas ludzie odwołują zgłoszenie. Generalnie trudno jest zweryfikować, czy nie jest to czyjaś złośliwość. Nie przypominam sobie, żeby w poważnej sprawie ktoś sobie zażartował - dodaje.

Mieszkańcy ubolewają nad tym, że w Sanoku jest wzmożony ruch samochodów.

- Nie dość, że powstają ogromne korki, to w dodatku ludzie parkują, gdzie popadnie - twierdzi Sławomir. - Przy dzisiejszym stanie komunikacji publicznej po wycofaniu się firmy Arriva rozumiem, że wielu zatrudnionych dojeżdżających z sąsiednich wiosek do pracy w naszym mieście jest zmuszonych przemieszczać się własnym pojazdem. Apeluję jednak o prawidłowe parkowanie, bo z każdą informacją nie da się wydzwaniać do straży miejskiej - kontynuuje. - Chciałbym podkreślić, że korki w mieście powodują także mieszkańcy. Mogą skorzystać z komunikacji miejskiej lub przejechać się rowerem, co bardzo popularne jest np. w Holandii. Jeśli mają kilometr lub dwa do pracy, to nie powinni blokować zatłoczonych ulic Sanoka. Ludzie zrobili się teraz bardzo wygodni i wszędzie jadą samochodem, nawet jak mają dwa kroki do celu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE