Reklama

Dotknięty palcem Bożym

Opublikowano:
Autor:

Dotknięty palcem Bożym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 22 lipca w Bieszczadach mieliśmy szczęście usłyszeć Leszka Możdżera, znanego muzyka, na koncercie charytatywnym.

Spotkaliśmy się w Smolniku n/Osławą w znanej już nam wszystkim Zagrodzie Chryszczata, gdzie za sprawą „zbiegu okoliczności łagodnych”, a jednocześnie dobroci i osobistemu zaangażowaniu Romana Koperskiego i jego żony Kasi, dokonał się wspaniały koncert. Koncert dla braci bieszczadzkiej, dotkniętej nieszczęściem i chorobą.

Jesteś pierwszy raz w Bieszczadach?
Tak naprawdę to nie wiem. Tysiąc koncertów w różnych miejscach. Wiem, że byłem w Sanoku, ale to chyba jeszcze nie Bieszczady. Ale w takiej formie jak dziś – tak, pierwszy raz.

Czym dla ciebie jest muzyka?
Muzyka jest organizacją dźwięków i sztuką tworzenia harmonii. Jest matematyką, ale i magią. Celebrowaniem ciszy. Muzyka to wprawianie powietrza w drżenie, organizacja wibracji i wyrażanie emocji. Muzyka to połączenie intelektu z intuicją odbywające się w czasie, a więc mierzone w sekundach. Pitagoras, który wybudował fundamenty pod nasz współczesny dwunastotonowy system tonalny, twierdził, że muzyka służy oczyszczaniu duszy.

Więcej w 32 numerze Korso Sanockie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE