Reklama

Doświadczasz przemocy? Dzwoń na Niebieską Linię

Opublikowano:
Autor:

Doświadczasz przemocy? Dzwoń na Niebieską Linię - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" prowadzone przez Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" zachęca ofiary przemocy do telefonicznego zgłaszania swoich problemów.

- Głównymi celami, jakie przyświecają naszej codziennej pracy, jest pomoc osobom doznającym przemocy, jej świadkom oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska przemocy w rodzinie i sposobów jej przeciwdziałania - wyjaśnia Krystyna Wiktorzak z "Niebieskiej Linii". - Nasze doświadczenie pokazuje, że w procesie przeciwdziałania przemocy w rodzinie bardzo ważne jest dotarcie do jak najszerszego grona osób, które są uwikłane w problem przemocy. Dlatego rozpoczęliśmy ogólnopolską akcję informacyjną, której jednym z bardzo ważnych elementów jest publikacja w prasie i mediach informacji o tym, gdzie osoby dotknięte przemocą mogą się zwrócić o pomoc.

W ramach prowadzenia Ogólnopolskiego Pogotowia "Niebieska Linia" funkcjonuje bezpłatny, całodobowy telefon dla osób doznających przemocy i jej świadków. Dyżury pełnią konsultanci ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie - głownie psychologowie, pedagodzy oraz  prawnicy na wydzielonych dyżurach prawnych.

- Czasem kontakt telefoniczny z nami jest dla wielu osób pierwszym krokiem na drodze podejmowania decyzji o wychodzeniu z relacji przemocy - zauważa Krystyna Wiktorzak. - Dotyczy to zwłaszcza środowisk wiejskich, z małych miast, gdzie dostęp do profesjonalnej pomocy bywa ograniczony.

Wszelkie informacje z wiązane z działaniem Pogotowia znajdują się na stronach internetowych www.niebieskalinia.info oraz www.niebieskalinia.org.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy "Niebieska Linia" 800-120-002; czynny całą dobę.    

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE