Reklama

Doprosić się nie mogą

Opublikowano:
Autor:

Doprosić się nie mogą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dlaczego potrzebna jest aż uchwała intencyjna Rady Miejskiej w Lesku, aby nakłonić burmistrz Barbarę Jankiewicz do remontu świetlicy w Jankowcach?

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Lesku 2 października radni podjęli uchwałę intencyjną w sprawie zobowiązania burmistrza Leska do realizacji projektu "Przebudowa, nadbudowa, rozbudowa świetlicy wiejskiej w Jankowcach warunkiem aktywizacji społeczności lokalnej". Poprzedziła ją jednak burzliwa dyskusja wśród radnych.

- Po raz kolejny z tego miejsca, w imieniu własnym i moich mieszkańców - mówiła Agnieszka Bąk, sołtys Jankowiec - zwracam się do państwa z ogromną prośbą i pragnę po raz kolejny przedstawić argumenty przemawiające za zasadnością tej inwestycji w naszej miejscowości.

Sołtys podziękowała radnym z klubu PiS za wprowadzenie projektu tej uchwały. Przedstawiła też działalność społeczną mieszkańców Jankowiec. W tej graniczącej z Leskiem miejscowości działa wiele organizacji, m.in. ludowo-uczniowski klub sportowy, Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich, zespół ludowy "Bieszczadzka Rodzinka", który nieraz reprezentuje gminę na uroczystościach zewnętrznych. Ostatnio powstał drugi zespół ludowy "Janko z Jankowiec", który zadebiutował podczas festynu parafialnego. Przy  Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Jankowiec "Działamy razem" uformowała się sekcja teatralna rodziców. Działa: kółko zainteresowań dla dzieci "Wspólnie spędzamy wolny czas", taneczna grupa dziecięca "Jankowskie Promyki", chór parafialny, a także grupa młodzieży patriotycznej. Rada Sołecka wydaje biuletyny okolicznościowe i informacyjne.

- Wszystkie te grupy działają w miejscowości, w której nie ma szkoły - podkreślała sołtys Bąk. - Ściśle ze sobą współpracują, czuwając nad tym, aby życie kulturalne w naszej miejscowości ciągle się rozwijało.

Sołtys wymieniła także uroczystości współorganizowane w Jankowcach: zabawy choinkowe dla dzieci z przedstawieniami teatralnymi w wykonaniu rodziców, jasełka, dni seniora, różne akademie, dni dziecka i święta rodziny, festyny parafialne, turniej piłkarzyków stołowych, konkursy dla całych rodzin, imprezy integracyjne, takie jak "Biesiada pod chmurką" albo "Powitanie jesieni". Celem tych wszystkich imprez jest integracja wielopokoleniowa mieszkańców, ale też wpojenie młodszemu pokoleniu znaczenia pomocy drugiemu człowiekowi, czemu służą też akcje charytatywne.

Jak podkreślała Agnieszka Bąk, mieszkańcy spotykają się w czasie wolnym i działają społecznie. Ich integracja przebiega też przez wspólną pracę, np. z okazji dnia sprzątania miejscowości "Dzień dla Jankowiec". 

Więcej w 41 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE