Reklama

Do trzech razy sztuka

Opublikowano:
Autor:

Do trzech razy sztuka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz drugi radni gminy Komańcza odrzucili projekt uchwały odnośnie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Radni apelowali do wójta Stanisława Bielawki o przedstawienie kompletu dokumentów, które pomogłyby podjąć im decyzję o przyjęciu uchwały, bo jak twierdzą, bez tych danych nie wyrażą na nią zgody.

- Czy tak trudno przygotować sprawozdania, które przedstawiałyby rozdysponowanie pieniędzy przez konkretnych wnioskodawców? - dopytywała się radna Jolanta Dal. - To lekceważenie woli rady gminy, wracamy do punktu wyjścia, a czasu było dość. Nawet w protokołach komisji rewizyjnej zwróciliśmy uwagę na brakujące dokumenty - zaznaczyła. - Panie wójcie, nie róbmy się w bambuko nawzajem. Sytuacja gminy jest taka, że każdą złotówkę trzeba dokładnie dziesięć razy przeglądać. Traktujmy się więc poważnie – apelowała oburzona.

Nie pomogły argumenty wójta i Haliny Dąbrowskiej, pracownicy urzędu gminy, którzy przekonywali, że wszystkie rachunki są skrupulatnie sprawdzane.

- Stowarzyszenia robią zakupy i przynoszą faktury i dopiero na tej podstawie dostają pieniądze. Szczegółowych sprawozdań od wnioskodawców nie posiadam - tłumaczyła Dąbrowska.

Kobieta zaznaczyła też, że wszystkie wydatki są wcześniej z nią i wójtem dokładnie uzgadnianie.

- Dlaczego urząd nie jest w stanie przygotować wyczerpujących materiałów - pytał obecny na sesji Bogdan Dołżycki, mieszkaniec gminy. - Nie szanujecie czasu ludzi ani swojego. Jesteście utrzymywani z publicznych pieniędzy i robicie szopki. Wystarczy przygotować to, co oczekuje rada, ale pan wójt zawsze chce postawić swoją kropkę nad "i" - grzmiał.
Dyskusja nad uchwałą trwała bardzo długo. W rezultacie nie udało się jej przegłosować. Tylko trzech radnych było do niej pozytywnie nastawionych. Siedmiu radnych głosowało przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE