Reklama

Do Poznania przyleci samolot z pomocą dla szpitali walczących z koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

Do Poznania przyleci samolot z pomocą dla szpitali walczących z koronawirusem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W nocy ze wtorku na środę do Poznania przyleci samolot ze środkami medycznymi dla wielkopolskich szpitali walczących z epidemią koronawirusa – podała rzeczniczka Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Katarzyna Strzałkowska. Pomoc będzie możliwa dzięki Fundacji Lekarze Lekarzom.

Katarzyna Strzałkowska poinformowała w poniedziałek, że samorząd lekarski w Wielkopolsce ma otrzymać od Fundacji Lekarze Lekarzom ponad 70 tys. maseczek chirurgicznych, ponad 100 tys. masek typu FFP2 N95, ponad 7,5 tys. kombinezonów, a także ponad 7 tys. gogli.

"W nawiązaniu do pojawiających się informacji na temat lądujących w najbliższym czasie w Wielkopolsce samolotów dostarczających środki z Chin uprzejmie informujemy, że Wielkopolska Izba Lekarska w najbliższych dniach będzie mogła zabezpieczyć środowisko lekarskie pracujące w szpitalach i mniejszych leczniczych podmiotach publicznych w większej niż dotychczas skali właśnie dzięki takiemu transportowi" - podała Strzałkowska.

Samolot z pierwszymi środkami dla izb lekarskich przyleci do Poznania na lotnisko Ławica w nocy z wtorku na środę. Fundacja Lekarze Lekarzom funkcjonująca przy Naczelnej Izbie Lekarskiej mogła zamówić środki dzięki wsparciu pochodzącej z Poznania Dominice Kulczyk.

"Wielkopolska Izba Lekarska jest jedną z wielu izb lekarskich, które otrzymają środki. Czujemy się wyróżnieni, że pierwszy samolot przyleci właśnie na teren Wielkopolskiej Izby Lekarskiej" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej Artur de Rosier.

Środki indywidualnej ochrony przeznaczone dla Wielkopolski będą rozdysponowane w ramach akcji koronazglowy.pl, w której Wielkopolska Izba Lekarska uczestniczy od początku swojego powstania. Dzięki akcji można wspomóc placówki medyczne w walce z koronawirusem; za pośrednictwem strony www.koronazgłowy.pl zgłaszane są zarówno potrzeby personelu medycznego, jak i oferty konkretnej pomocy; chęć przekazania maseczek czy posiłków.

Jak podano, Wielkopolska Izba Lekarska udostępniła na potrzeby akcji swoją siedzibę przy ul. Nowowiejskiego w Poznaniu, w której powstanie magazyn. Tam też trafią nowe środki przeznaczone dla Wielkopolski. (PAP)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE