Reklama

Dni Leska 2019 [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 20 maj 2019 15:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tegorocznej edycji "Dni Leska" wydarzenia trwają przez cały maj!

Teatralne „Przestrzenie Wyobraźni” w Lesku

W ramach Przestrzeni Wyobraźni w tegorocznej edycji Dni Leska zadbaliśmy o to, aby propozycje były różnorodne, ciekawe ale i pozwalające młodym i dorosłym mieszkańcom na ich wewnętrzny rozwój – mówi Adam Snarski Burmistrz Leska.

Takim właśnie działaniem okazały się warsztaty teatralne prowadzone w dniu 17 maja br. w Bieszczadzkim Domu Kultury przez znakomitego gościa, aktora teatralnego i filmowego młodego pokolenia Sebastiana Cybulskiego. Aktor znany zapewne każdemu z popularnych seriali telewizyjnych, takich jak „W rytmie serca”, „Czas honoru” czy „Pierwsza miłość” zachwycił uczestników swym bezpośrednim kontaktem, profesjonalizmem oraz wielką kreatywnością. Dwugodzinne warsztaty sceniczne przeleciały jak krótka chwila pozostawiając w uczestnikach wielki niedosyt i chęć dalszej pracy nad sobą i własnym wizerunkiem scenicznym i życiowym. Podczas zajęć mogli uczyć się panowania nad ciałem, umysłem i słowem, nad metamorfozami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz otwartością na drugiego człowieka. Przy znakomitym prowadzącym to wszystko układało im się bardzo dobrze. Czuli się po prostu dopieszczeni. Mówią, że chcieliby dalej i więcej. Ale to dobrze. Świadczy to o potrzebie takich działań w naszym mieście.

 

Podsumowaniem dnia i dodaniem smaczku teatralnego był też monodram w wykonaniu Sebastiana Cybulskiego pt „ Pewniak”, w którym w komediowy, a czasem wręcz groteskowy sposób, aktor opowiedział scenicznie historię jednego, bardzo ważnego dnia w życiu mężczyzny, a mianowicie dnia ślubu. Główny bohater, niestety hazardzista, postanawia się zmienić dla swojej wybranki co przynosi różne perturbacje. Człowiekowi nie sposób w jednej chwili z łatwością przejść metamorfozę, a przeciwności losu sprawiają że musi walczyć o swoje szczęście. Czy mu się to udało? No cóż... Udało się za to aktorowi znakomitą grą zachwycić leską publiczność, która w zamian nagrodziła go gromkimi brawami.

Grażyna Kaznowska


 

Dni Leska dla każdego, czyli I Igrzyska Osób Niepełnosprawnych

Wciąż mało mówi się o społecznej integracji ze środowiskami osób niepełnosprawnych. Dlatego też prężnie działający lokalni społecznicy i przedsiębiorcy wraz z Urzędem Miasta Leska postanowili zorganizować imprezę sportowo-rekreacyjną pozwalającą poprawić świadomość mieszkańców w tym zakresie. Po tygodniach przygotowań udało się w końcu, po raz pierwszy w historii stworzyć z Leska arenę igrzysk dla osób niepełnosprawnych, połączoną z piknikiem rodzinnym. Stało się ono tym samym miastem integracji osób niepełnosprawnych z osobami zdrowymi.

Dzień 18 maja 2019 roku przejdzie do pamięci wszystkich uczestników tego wydarzenia jako czas edukacji pokazującej, że wszyscy mimo swoich słabości i wad jesteśmy równi i zasługujemy na wzajemny szacunek, pomoc i zrozumienie. Nie ma osób lepszych czy gorszych, a sportowa rywalizacja i wspólna zabawa doskonale tą zasadę ukazały – mówi Adam Snarski Burmistrz Miasta i Gminy Lesko.

Tego dnia wszyscy zawodnicy startujący w igrzyskach, a także mieszkańcy, którzy przyszli ich dopingować zostali zwycięzcami. Dwa różne do tej pory środowiska pokazały otwartość na drugiego człowieka za co należą się ogromne brawa. Należą się im również podziękowania za pozytywne emocje, pełne zaangażowanie i życzliwy uśmiech, który gościł w tym dniu na każdej twarzy przy kompleksie sportowo-rekreacyjnym Aquarius, gdzie odbywał się piknik. To dla organizatorów wielka satysfakcja i motywacja do dalszej pracy na rzecz lokalnych środowisk.

 

 

 

Igrzyska, jak każda inna impreza, nie mogłyby się odbyć bez sponsorów, a tych na szczęście po raz kolejny nie zabrakło. Dziękuję firmom, tym większym i mniejszym oraz zwykłym ludziom o wielkim sercu skorym do pomocy, za wsparcie rzeczowe i finansowe. Nie sposób ich wszystkich wymienić. Dziękuję całemu sztabowi osób przygotowujących piknik. Dzięki Wam ta wspaniała inicjatywa mogła się odbyć. Mieszkańcy są siłą naszej gminy i tylko z Wami udaje się ją rozwijać – podkreślał Burmistrz.

 

 

Wielki Finał

To nie koniec majowych imprez w Lesku. Już w kolejny weekend czeka nas finał tegorocznych obchodów dni miasta. Towarzyszyć mu będą koncerty rockowe i disco, teatralne spektakle uliczne oraz wiele imprez sportowych. O tym na plakacie informacyjnym.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE