Reklama

Dni Gminy Cisna

Opublikowano:
Autor:

Dni Gminy Cisna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami XVII obchody Dni Gminy Cisna. Oprócz stałych punktów programu w trakcie imprezy wydarzyło się coś nieplanowanego. Tego organizatorzy z pewnością się nie spodziewali...

Impreza miała miejsce w dniach 15-16 lipca, jednak tego roku, po 3 latach odbywania się na stadionie Orlik, została przeniesiona na wcześniejsze miejsce, czyli centrum Cisnej.

- Choć zapowiadała się zła pogoda, nie zabrakło chętnych do zabawy, zarówno mieszkańców jak i turystów - mówi Ewelina Kudła-Krawiec, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej. - Padło mnóstwo pozytywnych komentarzy względem organizatorów oraz przygotowanych przez nich koncertów i atrakcji. Dni Cisnej są świętem mieszkańców i wszyscy na nie co roku wyczekują z utęsknieniem. Tak jak przekrój społeczeństwa jest różny, tak też i różne są Dni Cisnej. Było trochę sportu (turniej siatkówki i piłki nożnej), był poczęstunek myśliwski z Nadleśnictwem Cisna, konkursy z biurem Dzikie Bieszczady. Na stoiskach można było zakupić produkty lokalne i rękodzielnicze. Nie zabrakło też konkursów i atrakcji dla najmłodszych. Organizatorzy dla każdego przygotowali coś ciekawego - podsumowuje.

Najmłodsi mogli obejrzeć przedstawienie "W domu Baby Jagi", skorzystać z malowania buzi, pobawić się ogromnymi bańkami mydlanymi. Czas dzieciom urozmaicali szczudlarze i klauni. Z kolei dla tych , którzy lubią tradycję, wystąpiły zespoły ludowe: Łopienka oraz Młoda Łopienka z Cisnej-gospodarze II Podkarpackiego Przeglądu Kapel i Zespołów Ludowych , Łem-My z Komańczy, Śpiwanka z Mokrego, Fantazja z Ustrzyk Dolnych oraz gościnnie zespół ludowy z Rumunii. Natomiast wieczory były zarezerwowane na mocniejsze brzmienia łączące tradycyjną muzykę folkową  z nowoczesnym, mocnym dźwiękiem oraz  energią młodych muzyków.

- W sobotę zagrali dla nas: NeozbiljniPesimisti, dziewięcioosobowy zespół z Serbii grający niezwykle energetyczną muzykę bałkańską, a w niedzielę półfinaliści polskiej edycji programu Must be the music – zespół JoryjKłoc z Ukrainy ze współczesną, energetyczną aranżacją pieśni kozackich - wylicza dyrektor GCKiE. - Te dwa zespoły porwały wszystkich do tańca, ustać w miejscu było trudno. Zwieńczeniem każdego z dwóch dni zabawy była dyskoteka pod gwiazdami z zespołami: Bez pozorów i Gold. Zwolennicy rytmów disco bawili się niemal do białego rana. Nie zabrakło również odrobiny humoru w  wykonaniu krakowskiej grupy aktorów z widowiskiem muzyczno-kabaretowym "Ach te baby". Tegoroczne Dni Cisnej z pewnością zapadną w pamięci mieszkańców oraz przybywających w Bieszczady turystów, ale  w szczególności zapadną w pamięci jednej z par, której oświadczyny odbyły się na scenie. Dla organizatorów to zaszczyt, ponieważ świadczy o ważności tej imprezy dla społeczeństwa - kwituje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE