Reklama

Długo oczekiwana przebudowa ulicy Mickiewicza w Sanoku - inwestycja na rzecz nowoczesnej infrastruktury miejskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Powiat Sanok

Długo oczekiwana przebudowa ulicy Mickiewicza w Sanoku - inwestycja na rzecz nowoczesnej infrastruktury miejskiej - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
9
zdjęć

Ul. Mickiewicza w Sanoku będzie remontowana | foto Powiat Sanok

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Ulica Mickiewicza, jedna z głównych arterii miasta, wkrótce doczeka się długo oczekiwanej przebudowy. Plac budowy został przekazany wykonawcy zadania, Firmie Usługowo-Handlowo-Budowlano-Transportowej Henryk Biłas z Zawadki, 24 kwietnia br. Inwestycja, która ma na celu budowę kanalizacji deszczowej oraz wzmocnienie konstrukcji nawierzchni jezdni, ma znaczący wpływ na poprawę jakości infrastruktury miejskiej.

Prace budowlane obejmują przede wszystkim budowę kanalizacji deszczowej, której celem jest skuteczne odprowadzanie wód opadowych z ulicy Mickiewicza. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, odwodnienie ulicy i chodnika będzie odbywać się powierzchniowo do istniejących i projektowanych wpustów ulicznych. Ponadto, wody opadowe z rynien budynków przy ulicy będą odprowadzane do kanalizacji deszczowej za pomocą odwodnienia liniowego wbudowanego w nawierzchnię chodnika.

Przebudowa ulicy Mickiewicza przewiduje również modernizację istniejącego przejścia dla pieszych, co zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W ramach prac przewidziano również wycinkę drzew rosnących wzdłuż ulicy, które zostaną zastąpione nowymi nasadzeniami, wprowadzając w ten sposób nową zieloną przestrzeń dla mieszkańców.

Starosta Stanisław Chęć podkreśla, że inwestycja ma kluczowe znaczenie dla poprawy infrastruktury miejskiej w Sanoku. Planowane prace obejmują także wzmocnienie konstrukcji nawierzchni jezdni, która obecnie posiada liczne uszkodzenia. Dzięki tym działaniom ulica Mickiewicza stanie się bardziej funkcjonalna, bezpieczna i estetyczna dla mieszkańców oraz wszystkich korzystających z niej kierowców i pieszych.

Przewidywany termin zakończenia prac został ustalony na czerwiec 2024 roku, a wartość inwestycji wynosi 6 579 608,00 zł. Projekt otrzymał również znaczne dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Polski Ład, które wynosi 5 129 200,00 zł. Dzięki temu wsparciu finansowemu inwestycja może być realizowana w pełnym zakresie, co przyczyni się do stworzenia nowoczesnej infrastruktury drogowej dla mieszkańców Sanoka. 

Przebudowa ulicy Mickiewicza w Sanoku jest nie tylko ważnym krokiem w modernizacji infrastruktury, ale również pozytywnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Nowoczesna kanalizacja deszczowa oraz wzmocniona konstrukcja nawierzchni jezdni sprawią, że ulica Mickiewicza stanie się bardziej funkcjonalna i odporna na ekstremalne warunki atmosferyczne. Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Programu Polski Ład, realizacja tego projektu jest możliwa, a efekty przyczynią się do tworzenia lepszych warunków drogowych dla wszystkich użytkowników.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy