Reklama

Dla Niepodległej szli - zobaczcie nowy teledysk SOUL Sanok VIDEO

Opublikowano:
Autor:

Dla Niepodległej szli - zobaczcie nowy teledysk SOUL Sanok VIDEO - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Teledysk powstał z okazji wydania przez Zespół Soul i Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku płyty pod nazwą "Dzieci Niepodległej".

To już trzeci teledysk w karierze zespołu Soul. Klip do utworu "Dla niepodległej szli" wykonała Karpacka Grupa Filmowa, na czele z reżyserem Rafałem Gużkowskim. Zdjęcia do filmu wykonał operator Łukasz Grudysz. Do teledysku zostały zaangażowane chórzystki z Soulu oraz aktorzy współpracujący z Karpacką Grupą Filmową, m.in. Witold Łokaj, wcielający się w postać partyzanta i Sebastian Jakubczyk jako legionista. W klipie pojawia się również sam reżyser i jego jedenastoletni syn Wojtek, grający partyzanta.

Jako plener do teledysku twórcy wykorzystali okolice Królika Polskiego i Szklar pod Jaśliskami. W filmie zobaczymy stare XVIII-wieczne kapliczki i fragmenty cerkwi pw. Przeniesienia Relikwii św. Mikołaja w Króliku Wołoskim oraz rozłożysty dąb będący symbolem polskości.

"Dla niepodległej szli" to utwór napisany i skomponowany przez Monikę Brewczak opowiadający o pochodzie cieni bohaterów walk o niepodległość. Biorą w nim udział nie tylko żołnierze z 1918 roku, ale też żołnierze i anonimowi cywile z drugiej wojny światowej, więźniowie stalinowskich katowni, członkowie "Solidarności 1980", internowani podczas stanu wojennego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE