Reklama

Diabetycy z Sanoka świętują swój dzień

Opublikowano:
Autor:

Diabetycy z Sanoka świętują swój dzień - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Sanoku świętowało Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Uroczystość była okazją do podsumowania działalności organizacji.

Uczestnicy po mszy świętej w kościele Chrystusa Króla w Sanoku spotkali się w jednej z sanockich restauracji. Gości przywitała Kazimiera Rybczak, prezes Zarządu Koła. Spotkanie poprowadził wiceprezes Czesław Łuc, a sprawozdanie z pracy organizacji przedstawiła zgromadzonym skarbnik, Krystyna Zajdel. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele sanockich władz, które często finansowo wspomagają Koło - Andrzej Chrobak, członek Zarządu Powiatu w Sanoku oraz Stanisław Chęć, wiceburmistrz Sanoka. Czas diabetykom

umilił występ zespołu z Osiedlowego Domu Kultury Gagatek, który zaśpiewał kilka znanych przebojów. Nie zabrakło również gości z zaprzyjaźnionych kół z Jasła, Jedlicza, Krosna, Brzozowa i Leska.  

 

 

Koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Sanoku liczy 170 członków. W 2017 roku do organizacji przystąpiło osiem osób. W ciągu roku zorganizowano dziesięć zebrań Zarządu Koła. Zarząd pełni dyżury w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 9 do 12. W tym czasie osoby z Sanoka i okolic badają swój poziom cukru we krwi i ciśnienie.

- W przyszłym roku będziemy świętować 30-lecie naszego Koła - mówi skarbnik Krystyna Zajdel. - Zarząd Koła co roku organizuje kilka spotkań integracyjnych: śledzik, opłatek czy ognisko.

W tym roku dr Anna Wietchy przeprowadziła pięć szkoleń dla osób chorych na cukrzycę. W spotkaniach wzięło udział ponad 150 członków. Diabetycy uczestniczyli również w sierpniu w szkoleniu "Cukrzyca bez powikłań", zaś we wrześniu w szkoleniu "Bezpieczny Senior". W maju czternastu członków koła wzięło udział w turnusie rehabilitacyjnym w Polańczyku. Niektórzy uczestniczyli również w pielgrzymce do Matki Boskiej Śnieżnej w Jarosławiu.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE