Reklama

SANOK: Demokracja w konspiracji. "Burmistrz boi się taczek czy nas"? [ZDJĘCIA+WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Takie pytanie padło z ust zgromadzonych przed budynkiem protestujących ludzi. Dzisiaj (25 marca) o godz. 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Miasta Sanoka. Przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 8 pojawili się mieszkańcy wiosek, którzy chcieli zamanifestować swój sprzeciw w kwestii planowanego przyłączenia wiosek do miasta. Zgromadzeni liczyli, że tuż przed sesją uda im się zamienić dwa zdania z burmistrzem. Niestety nie udało się, ponieważ burmistrz wszedł zupełnie innym wejściem do budynku.

Na dzisiejszej XLI Sesji Rady Miasta Sanoka VIII kadencji będą rozpatrywane wnioski oraz projekty uchwał, które dotyczą mieszkańców wiosek planowanych do włączenia ich do miasta:

  • Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie petycji grupy mieszkańców wsi Międzybrodzie.
  • Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającego uchwałę w sprawie składów osobowych komisji stałych Rady Miasta.
  • Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji w przedmiocie zmiany granic miasta Sanoka polegającej na wyłączeniu z terytorium miasta Sanoka obszaru ewidencyjnego Olchowce i włączeniu go do terytorium gminy Sanok, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.
  • Informacja Burmistrza Miasta dot. konsultacji społecznych w sprawie zmiany granic Sanoka, przeprowadzonych w Gminie Miasta Sanoka i sąsiednich sołectwach.
  • Rozpatrzenie wniosku Burmistrza Miasta w sprawie wyrażenia opinii w przedmiocie zmiany granic Gminy Miasta Sanoka, a także wystąpienia z wnioskiem dotyczącym opiniowanych zmian terytorialnych, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.


Około godz. 8:30 przed budynkiem szkoły zebrali się protestujący mieszkańcy wiosek. Celem protestu było zamanifestowanie sprzeciwu oraz chęć rozmowy z burmistrzem Sanoka, Tomaszem Matuszewskim.

Niestety, zgromadzeni nie doczekali się burmistrza. Wszyscy radni wchodzili jak zawsze, wejściem od strony sali gimnastycznej, na której odbywają się sesje, burmistrz postanowił ominąć protestujących i wszedł innym wejściem. Tuż po godz. 9:00 do zgromadzonych mieszkańców wiosek wyszedł Sekretarz Miasta Bogdan Struś, który poinformował, że burmistrz nie wyjdzie do protestujących:

 

Drodzy Państwo przekazuję informację: Gdyby ten wasz protest odbył się pod Urzędem Miasta, nie na terenie szkoły, w czasie trwania sesji Rady Miasta, to jestem głęboko przekonany, że burmistrz przyszedłby do państwa i porozmawiałby z wami nie przez 5 minut czy 10, ale tyle ile by potrzeba było. 

 

Mieszkańcy byli tymi słowami oburzeni i zniesmaczeni. Poczuli się zignorowani przez władze Sanoka. Stwierdzili, że są przekonani, że wszelkie głosowania są z góry już ustawione, a władza działa w konspiracji i obawia się rozmów bezpośrednich z samymi zainteresowanymi. 

Skwitowali, to słowami, że burmistrz wiedział gdzie ich znaleźć przed wyborami i wtedy potrafił rozmawiać z każdym, a teraz nie ma na tyle odwagi.

 

Byliśmy ważni przedtem, nasze głosy były ważne, bo mamy rodziny i znajomych w mieście, którzy mogli głosować na burmistrza w wyborach. Teraz już nie słucha się niestety naszego głosu, już jest nieważny! 

- mówili zawiedzeni.


Podczas manifestacji przed budynkiem pojawiły się jednostki policji. Dyrektor placówki zawiadomił policję o zgromadzeniu przed szkołą.

 

Dzisiaj około godz. 9:00 dyżurny sanockiej policji otrzymał zgłoszenie o zgromadzeniu kilkunastu osób. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Wszystkie osoby stosowały się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Interweniujący policjanci poinformowali zastane na miejscu osoby o obowiązujących obostrzeniach. Osoby rozeszły się. 

- informuje nas oficer prasowy KPP Sanok, kom. Monika Hędrzak.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy