Reklama

Dawid Pietrzkiewicz zwycięzcą plebiscytu na sportowca roku - "Całą nagrodę przekażę na budowę Domu Samotnej Matki w Sanoku"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie nadesłane

Dawid Pietrzkiewicz zwycięzcą plebiscytu na sportowca roku - "Całą nagrodę przekażę na budowę Domu Samotnej Matki w Sanoku"  - Zdjęcie główne

foto zdjęcie nadesłane

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wywodzący się spod Sanoka, Dawid Pietrzkiewicz wygrał wojewódzki finał plebiscytu na sportowca roku w Małopolsce. O wyniku konkursu decydowali ludzie wysyłający sms-y z głosami na swoich kandydatów. Zwycięzca postanowił dokonać szlachetnego gestu i całą nagrodę przekaże na Budowę Domu Samotnej Matki w Sanoku

Dawid Pietrzkiewicz, bramkarz spod Sanoka wygrał w finale wojewódzkim plebiscytu „Gazety Krakowskiej" i „Dziennika Polskiego" - to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking sportowców w województwie małopolskim. Od kilku dni Pietrzkiewicz był w czołówce, na pierwszym albo drugim miejscu. O zwycięstwo walczył z zawodnikiem cross Jackiem Brzezińskim (Ninja Kids).

W ostatnich minutach rywal byłego bramkarza sanockiej Stali prowadził kilkudziesięcioma głosami. Ostatecznie Pietrzkiewicz otrzymał 1180 głosów, a jego przeciwnik 1159. Zdecydowały z pewnością głosy z Sanoka i rodzinnego Długiego, ale zawodnik podkreśla, że miał ogromne wsparcie również od kibiców z Rzeszowa, Kielc, Kalisza i oczywiście Nowego Sącza, gdzie teraz gra.

 

 

Rywalizacja była mega zacięta. Do ostatnich sekund widać było, że mój konkurent również prężnie zmobilizował swoich kibiców i zależało mu na zwycięstwie." „Dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcje oraz ci którzy głosowali i pozwolili nam wygrać. Bardzo się cieszę ze wspólnymi siłami wygraliśmy i nagroda trafi na remont domu na Matejki z czego jestem bardzo dumny.

- mówi nam Dawid Pietrzkiewicz

 

Przewodnicząca zarządu Stowarzyszenia im. św. ks. Gorazdowskiego, Zofia Mazur nie ukrywa, że chyba nigdy członkowie stowarzyszenia nie kibicowali tak mocno rywalizacji sportowców.

Kibicowaliśmy, śledziliśmy do ostatnich sekund plebiscyt. Bardzo się cieszymy, że wygrał nasz sportowiec. Życzymy mu sukcesów w kolejnych etapach plebiscytu. Zaskoczył nas zapowiedzią, że nagrodę przekaże na budowę domu samotnej matki. Nawet ważniejsze niż sama kwota jest zwrócenie uwagi na potrzebę stworzenia takiego miejsca w Sanoku. Gdyby ktoś chciał iść w ślady pana Dawida, przekazując jakąś kwotę, to oczywiście serdecznie zapraszamy. Już przypominamy, że na rzecz stowarzyszenia można przekazać 1 procent podatku.

- mówi Zofia Mazur.

W grudniu 2021 r. ruszyły prace remontowe w budynku przy ul. Matejki.

Potrzeby są ogromne, o pieniądze staramy się, gdzie tylko możemy - rozmawiamy z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy wielokrotnie już nas wspierali, piszemy do ministerstwa rodziny. Mamy nadzieję, że nowy rok przyniesie same dobre informacje dla tej inwestycji.

- mówi przewodnicząca zarządu Stowarzyszenia im. św. ks. Gorazdowskiego.

 

 

Budynek, w którym ma powstać w przyszłości Dom Samotnej Matki, stowarzyszenie otrzymało w testamencie od śp. Zygmunta Kellera. Sanoczanin zapisał się w pamięci mieszkańców jako społecznik, działacz PTTK, znawca dziejów regionu i wybitny przewodnik turystyczny. Pragnął, aby dom nosił imię jego ojca - Jana Kellera - wielkiego patrioty i działacza społecznego, który został aresztowany w 1940 roku przez Niemców za działalność w organizacji charytatywnej: „Komitet Pomocy Zimowej". Więziony przez 5 lat, pracował w nieludzkich warunkach. Zmarł z wycięczenia w Buchenwaldzie w 1945 roku. Wolą Zygmunta Kellera było, aby pamięć jego ojca pozostała w sercach sanoczan i w testamencie zapisał dom wierząc, że stowarzyszenie spełni jego wolę.

Budynek usytuowany na siedmioarowej parceli ma służyć kobietom, również nastolatkom, które spodziewają się dziecka i nie mają, gdzie mieszkać z powodu trudnej sytuacji życiowej i rodzinnej.

 

 Ma to być miejsce, gdzie mogą spokojnie przeżyć okres ciąży, urodzić dziecko i mieszkać przez kilka miesięcy aż ułożą swoje sprawy, w czym będziemy starali się im pomóc.

- mówią członkowie Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie.

 

 

 

 

W domu urządzone zostanie „okno życia", bezpieczne miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko - noworodek natychmiast zostanie otoczony opieką. Planowana jest także świetlica dla starszych osób. Będą w niej organizowane zajęcia i spotkania dla seniorów.

 

Dom po remoncie powiększy się do 380 metrów powierzchni użytkowej. Wielkim wysiłkiem społecznym i zaangażowaniem stowarzyszenie wykonało dotąd: projekt rozbudowy i adaptacji, roboty ziemne i wzmocnienie fundamentów, odwodnienie budynku, odprowadzenie wód gruntowych i utwardzenie dojazdu na posesje. Okres pandemii ograniczył działalność Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie i wstrzymał prace remontowe przy budynku, który ma być Domem Samotnej Matki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy