Reklama

Damski bokser, popijawa w ogródku i nastoletni wandale. Wrześniowa kronika straży miejskiej

Opublikowano:
Autor:

Damski bokser, popijawa w ogródku i nastoletni wandale. Wrześniowa kronika straży miejskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawdź, w jakich zdarzeniach interweniowali we wrześniu funkcjonariusze Straży Miejskiej w Sanoku.

Pomogli strażnicy

3 września strażnicy otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Wałowej jest dziwnie zachowujący się mężczyzna. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że 42-latek źle się poczuł i miał problemy z poruszaniem się. Na miejsce wezwali ambulans, który zabrał mężczyznę na SOR.

Damski bokser

Mieszkańcy jednego z budynków przy ulicy Sienkiewicza 7 września poinformowali straż miejską, że u sąsiadów jest awantura i istnieje prawdopodobieństwo, że mąż bije żonę. Mężczyzna na widok mundurowych próbował zbiec z budynku, jednak strażnicy zatrzymali go. Po ustaleniu szczegółów zajścia mężczyzna trafił do Pomieszczeń dla Osób Zatrzymanych KPP. Dalsze czynności w sprawie prowadzi policja.

Pouczenie od strażnika

Na ulicy Słowackiego 10 września strażnicy prowadzili działania pod nazwą "Bezpieczne przejście". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na osoby, które wysiadając z autobusów na przystanku końcowym i skracając sobie drogę, przechodziły przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, stwarzając duże zagrożenie. W ramach akcji strażnicy pouczyli kilkanaście osób.

Popijawa w ogródku

Operator Monitoringu Miejskiego 14 września zauważył na ulicy Żydowskiej parę, która wniosła alkohol na teren ogródka jordanowskiego, a następnie zaczęła pić, nie zważając na bawiące się w pobliżu dzieci. Przybyły na miejsce patrol wylegitymował 22-letnią mieszkankę gminy Sanok oraz jej 34-letniego partnera. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Demontaż z nudy

17 września dwóch chłopców próbowało zdemontować tablicę umieszczoną na ulicy Zamkowej przy Muzeum Historycznym. 16-latkowie stwierdzili, że czekając na znajomych, nudziło się im i dlatego zaczęli bawić się śrubami, co w konsekwencji doprowadziło do odkręcenia jednej z nich. Po wylegitymowaniu chłopcy przywrócili tablicę do stanu pierwotnego.

Połów pijaków

Strażnicy w trakcie patrolu 19 września zauważyli na ulicy Feliksa Gieli mężczyznę pijącego piwo. Znany im bezdomny za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Kilkanaście minut później około godziny 19:30 na Rynku strażnicy zauważyli kolejnych dwóch mężczyzn raczących się "tanim winem". Pijący alkohol zostali ukarani mandatami. Po zakończonej interwencji udali się na ulicę Piłsudskiego, gdzie zastali kolejnego mężczyznę spożywającego alkohol na murku jednego z budynków. Otrzymał on również mandat karny.

Chybiony rzut

Na ulicy 3 Maja 20 września awanturował się mężczyzna. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zobaczyli, jak usiłował rzucić szklaną butelką w witrynę sklepową. Na szczęście mężczyzna chybił i uderzył w ścianę. Agresywny 43-latek został obezwładniony przez strażników i osadzony w PdOZ KPP w Sanoku do czasu wytrzeźwienia. W sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające.

Znaleziony na ławce

Patrol został poinformowany, że na ławce w Rynku leży portfel. Strażnicy zabezpieczyli przedmiot wraz ze znaczną sumą pieniędzy, które przekazano do Biura Rzeczy Znalezionych.

Dni z zadymą

Września to również czas, gdy wielu mieszkańców porządkuje swoje działki, wypalając przy tym gałęzie i liście. W ciągu ostatnich dwóch tygodni września nie było dnia bez zgłoszenia dotyczącego zadymiania terenu. Strażnicy przypominają, że zadymiona jezdnia może stanowić poważne zagrożenie w ruchu drogowym.

Kontrola grzybiarzy

Wraz z rozpoczęciem się okresu jesiennego na ulicach pojawiają się osoby sprzedające grzyby zebrane w pobliskich lasach. W związku z powyższym straż miejska wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Sanoku prowadzi kontrolę stoisk pod kątem posiadania stosownych atestów na sprzedawane grzyby. W ostatnich dniach w wyniku kontroli kilkukrotnie nakazano grzybiarzom zaprzestania sprzedaży grzybów do czasu uzyskania atestu.

Akcja Bezdomny

Od 15 września strażnicy prowadzą akcję "Bezdomny", w ramach której kontrolowane są miejsca gromadzenia się osób bezdomnych. 24 i 26 września udało się nakłonić do wyrażenia zgody i przewiezienia dwóch bezdomnych do schroniska przy ulicy Hetmańskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE