Reklama

Dalsze losy sanockiego hokeja - Konferencja prasowa [ZDJĘCIA+VIDEO]

Opublikowano: pon, 20 maj 2019 19:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Tomasz Matuszewski na konferencji prasowej, zwołanej 20 maja w Sali Herbowej Urzędu Miasta przedstawił prezesów firm, które zdecydowały się sponsorować drużynę seniorów w hokeju na lodzie.

W konferencji uczestniczyli: Józef Leśniak – Prezes Spółki Automet Group, wieloletni sponsor sanockiego hokeja Ryszard Ziarko – prezes firmy Ciarko oraz Maciej Łyko – prezes Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Buksan – Łyko. 

Burmistrz zapewnił, że jego celem jest zrównoważony rozwój wszystkich dyscyplin sportowych. Podkreślił, że sukcesy drużyn w hokeju na lodzie oraz oczekiwania kibiców tej dyscypliny zobowiązują go do podjęcia szczególnych starań – stąd konferencja, która jest podsumowaniem pierwszych rozmów, prowadzonych ze sponsorami.
Wsparcie, ale pod pewnymi warunkami
Miasto chce mieć nadzór nad realizacją działań finansowych w klubie. – Jako burmistrz podpiszę się pod wsparciem dla hokeja tylko wtedy, jeśli ludzie go reprezentujący będą znali realia zarządzania klubem. Będą współpracowali z burmistrzem dla dobra sportu, a nie dla realizowania jakichkolwiek celów politycznych czy innych, niemających ze sportem wiele wspólnego. Ludzi, którzy będą wiedzieli, jak stworzyć biznes plan dla całego sezonu oraz strukturę organizacyjną, która będzie w pełni obejmowała zakres szkoleniowy – mówił Tomasz Matuszewski. - Twórzmy wspólnie klimat dla hokeja. Dobry klimat można stworzyć, gdy działa się razem - wtedy łatwiej pozyskiwać sponsorów. 

 

Zaproszenie do współpracy

- Zapraszamy do współpracy także innych przedsiębiorców i osoby prywatne, które chciałyby wesprzeć tak mocno zakorzenioną w tradycji sanockiego sportu dyscyplinę, jaką jest hokej. Powinniśmy też wykorzystać potencjał szkoleniowy. Obecnie Juniorzy są Mistrzami Centralnej Ligii Juniorów i nie możemy tego zaprzepaścić. Chcemy postawić na naszych zawodników – zachęcał Tomasz Matuszewski.

Miasto inwestuje w sport

Burmistrz przypomniał, że przez ostatnie trzy lata na rozwój infrastruktury sportowej w Sanoku przeznaczono  ponad 50 mln zł, w tym prawie 20 mln dofinansowania. Podkreślił, że jego celem jest zrównoważony rozwój sportu i przewiduje, ze strony Miasta, zwiększenie środków na sport młodzieżowy.

Utworzenie Sanockiej Federacji Sportu

Burmistrz zapowiedział utworzenie Sanockiej Federacji Sportu, która miałaby za zadanie:
Pozyskiwanie wszelkiego wsparcia dla wszystkich dyscyplin sportowych,
Pozyskiwanie Sponsorów Strategicznych, 
Stworzenie schematu organizacyjnego urealniającego koszty utrzymania określonych dyscyplin sportowych oraz gwarantującego ich stabilny i niezakłócony rozwój.
Jak na zakończenie stwierdził Burmistrz:
- Po rozmowach, jakie odbyłem z przedsiębiorcami, wiem, że są w naszym mieście sponsorzy, którzy chcą przeznaczać środki na sport dla różnych dyscyplin. Są też tacy, którzy preferują jedną dyscyplinę sportową. O tym jak będzie wyglądało ostatecznie funkcjonowanie Sanockiej Federacji Sportu, dowiedzą się Państwo w najbliższym możliwym czasie, prawdopodobnie podczas osobnej konferencji. Wcześniej natomiast poinformuję o tym Prezesów wszystkich klubów i Stowarzyszeń sportowych działających w Sanoku.

Materiały prasowe UM Sanok
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE