Reklama

Dach do wymiany

Opublikowano:
Autor:

Dach do wymiany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczęła się długo wyczekiwana wymiana dachu na ośrodku zdrowia w Nowotańcu.

W budynku mieszkają dwie rodziny, znajduje się apteka, a swoje gabinety ma stomatolog i lekarz rodzinny. Z podstawowych usług medycznych w ośrodku korzystają mieszkańcy Nowotańca i okolicznych miejscowości. Od pewnego czasu obiekt był w opłakanym stanie.

O wymianę dachu przez wiele lat zabiegała Józefa Kowalczyk, radna gminy Bukowsko. Teraz jej starania zakończyły się sukcesem.

- Jeszcze w marcu wydawało się, że zadanie to nie zostanie zrealizowane - mówi. - Dzięki zwiększeniu środków finansowych udało się w wyniku przetargu wyłonić wykonawcę i rozpocząć remont. Wymiana dachu jest pierwszym etapem prac przy budynku. Następne planowane zadanie to odwodnienie połączone z wymianą instalacji sanitarno-kanalizacyjnej. Uwieńczeniem prac będzie wykonanie elewacji.

Koszty wymiany to 135 tys. zł brutto. Prace ruszyły zgodnie z kosztorysem i założeniami technicznymi w drugiej połowie lipca i mają zostać prawdopodobnie wykonane do 29 września. Ich zakres to wymiana więźby dachowej, remont kominów, pokrycie dachu i wykonanie orynnowania.

- W tej chwili jest robiona więźba dachowa - mówi Piotr Błażejowski, wójt gminy Bukowsko. - Na 3/4 dachu już jest wykonana. Budynek jest zabezpieczony poprzez folię.

Budowę ośrodka rozpoczęto w 1963 roku. Przez długi czas był administrowany przez ZOZ, a od kilkunastu lat należy do gminy Bukowsko.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE