Reklama

Reklama

Czytelnicy piszą: VIII Droga Krzyżowa Służb Mundurowych w Zwierzyniu

Opublikowano: 27 marca 2018 19:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uroczystości przewodniczył JE ks. bp. Jan Wątroba, ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej, a rozważania do poszczególnych stacji przygotował ks. Piotr Bartnik, proboszcz z Górzanki i przewodnik beskidzki.

Malowniczą trasą spacerową nad Sanem, wzdłuż której wybudował przed kilkunastu laty kaplice poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej pan Tadeusz Łukacz ze Zwierzynia, prowadzili mundurowych i cywilnych uczestników uroczystości przewodnicy turystyczni z Zarządu Wojewódzkiego PTTK z Rzeszowa i Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych "Karpaty" z Sanoka.

Poprzedzał ich patrol konny Komendy Wojewódzkiej Policji z Rzeszowa i księża kapelani poszczególnych formacji służb mundurowych.

W uroczystości uczestniczyli: przewodnicy turystyczni, harcerze, leśnicy, członkowie Kół Łowieckich, pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego, policjanci, Wojsko Polskie, żołnierze Obrony Terytorialnej Kraju, funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Celnej, Straży Ochrony Kolei, Zawodowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, pracownicy OWR Caritas w Myczkowcach, mieszkańcy Zwierzynia i Myczkowiec oraz okoliczni mieszkańcy co roku uczestniczący w tej Drodze Krzyżowej.

Lokalne władze samorządowe reprezentowali: Andrzej Olesiuk, starosta leski, Marek Małecki, przewodniczący Rady Powiatu Leskiego, Krzysztof Zapała, wójt gminy Olszanica. O udokumentowanie tegorocznej Drogi Krzyżowej zadbali znani fotograficy: Inka Wieczeńska z Ustrzyk Dolnych i Zygmunt Nater z Leska.

Po przejściu nadsańskiej Drogi Krzyżowej zebrani udali się do Ośrodka Caritas w Myczkowcach, gdzie uczestniczyli w uroczystej koncelebrowanej mszy św. pod przewodnictwem JE ks. bpa Jana Wątroby. Piękną oprawę muzyczną przygotowali muzykalni policjanci z Komendy Powiatowej w Lesku i Komendy Powiatowej w Ustrzykach Dolnych. Tradycyjnie - na zakończenie - ks. Bogdan Janik ugościł wszystkich smacznym i gorącym żurkiem w stołówce ośrodka. Ustalono, że przyszłoroczną uroczystość poprowadzi Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.