Reklama

Czyste powietrze. W Sanoku odbył się konwent wójtów i burmistrzów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 27 stycznia br. na konwencie wójtów i burmistrzów, zorganizowanym przez starostę Stanisława Chęcia, samorządowcy poruszyli kilka ważnych spraw. Szczególną uwagę poświęcili zmianom w programie „Czyste Powietrze”.

Na temat aktualnych kwot dofinansowania, progów finansowych uprawniających do otrzymania wsparcia, zakresu prac możliwych do wykonania opowiedział Adam Skiba, prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Z danych przedstawionych przez prezesa Skibę wynika, że do 25 stycznia br. mieszkańcy Podkarpacia złożyli 29 011 wniosków o wsparcie w ramach programu „Czyste Powietrze”. WFOŚiGW w Rzeszowie rozpatrzył już 26 250 wniosków oraz podpisał 26 017 umów o przyznanie dotacji na łączną kwotę 524 052 723,04 zł.

Samorządowcy w czasie spotkania rozmawiali również o zatwierdzeniu stawek za usługi wodne oraz programach rządowych, z których można otrzymać fundusze na remonty i modernizację dróg, chodników oraz ochronę zabytków. Omówili także inwestycje, które są niezbędne w gminach.  

W konwencie uczestniczyli: starosta Stanisław Chęć, wicestarosta Janusz Cecuła, Artur Kondrat - wiceburmistrz Sanoka, Magdalena Gajewska - wójt gminy Zarszyn, Marek Bańkowski - wójt gminy Bukowsko, Mariusz Bałaban - wójt gminy Besko, Paweł Wdowiak - zastępca wójta gminy Sanok, Krystian Domaradzki, zastępca wójta gminy Tyrawa Wołoska oraz Maryla Kopiec - sekretarz Powiatu Sanockiego, Wojciech Skiba - naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa oraz Bogdan Florek - skarbnik Gminy Miasta Sanoka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy