Reklama

Czy wiesz jak zapobiec kradzieży roweru?

Opublikowano: ndz, 17 maj 2020 10:05
Autor:

Czy wiesz jak zapobiec kradzieży roweru? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Słabo zabezpieczony rower złodziej może ukraść w kilka sekund. Nie ma 100% zabezpieczenia przed kradzieżą, można jedynie zminimalizować ryzyko jej wystąpienia. Rowery są kradzione z różnych miejsc np. z ulicy, balkonu, z piwnicy czy ze schowka na korytarzu.

Sami możemy jednak utrudnić „pracę” złodziejowi, przestrzegając kilku podstawowych zasad:

  • Zostawiać rower w widocznym miejscu - rower pozostawiony w miejscu widocznym dla wielu osób, nie będzie „łatwym łupem” dla złodzieja, ponadto w przypadku kradzieży prawdopodobieństwo, że ktoś zapamięta sprawcę jest znacznie większe.
  • Pamiętać o stosowaniu zabezpieczeń - należy stosować zapięcia do rowerów, bez względu na to, na jaki czas jest pozostawiany.
  • Zachować kartę gwarancyjną lub spisać numer ramy – każdy rower posiada swój numer fabryczny ramy. W przypadku kradzieży roweru, numer ten wprowadzany jest do systemu informacyjnego. W razie odnalezienia lub kontroli takiego jednośladu w dowolnym miejscu na terenie kraju - możliwe jest natychmiastowe ustalenie jego właściciela i odzyskanie jednośladu.
  • Sfotografować rower – w przypadku kradzieży, zdjęcia przekaż policji. Rozpowszechnienie w Internecie zwiększa szanse na jego odnalezienie.
  • Stuprocentowe zabezpieczenie roweru przed kradzieżą niestety nie istnieje. Doświadczenie pokazuje jednak, że ryzyko kradzieży można w znacznym stopniu ograniczyć. Właściciele rowerów bardzo często pozostawiają je tylko „na minutkę” i w żaden sposób nie zabezpieczone. Tymczasem warto pamiętać, że okazja czyni złodzieja.

Pamiętajmy, że stosowanie powyższych zasad nie daje gwarancji, że nasz rower nie zostanie skradziony, jednakże znacznie minimalizuje takie ryzyko.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.