Reklama

Czwartaki w nowej ósemce

Opublikowano:
Autor:

Czwartaki w nowej ósemce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez pewien czas ważyły się losy klasy czwartej w nowej SP nr 8 w Sanoku, która od 1 września zastąpi dotychczasowe Gimnazjum nr 2. Zapisano jednak do niej wystarczającą liczbę dzieci, aby taka klasa mogła powstać.

W rozmowie z Korso Gazetą Sanocką na początku maja, a nawet jeszcze podczas spotkania z rodzicami na początku czerwca Robert Zoszak, dyrektor obecnego G2, uprzedzał, że utworzenie klasy czwartej stoi pod znakiem zapytania. Aby klasa powstała, konieczne było, aby rodzice zapisali co najmniej kilkanaścioro dzieci i zadeklarowali z całą pewnością, że zdania nie zmienią. 

Już w czerwcu bowiem konieczne jest zamówienie w wydawnictwie podręczników dla uczniów - określonych tytułów i ilości.

Wreszcie liczba zgłoszonych obecnych trzecioklasistów: 17 (na 12 czerwca) - okazała się wystarczająca, aby móc ogłosić z cała pewnością: klasa czwarta powstanie. Decyzją rodziców zostały do niej przeniesione dzieci głównie z SP nr 2, ale też z innych sanockich podstawówek.

Co ciekawe, takich problemów nie było z młodszymi rocznikami. Bez problemu skompletowano dwie klasy pierwsze, a nawet nieoczekiwanie klasę drugą i trzecią. Jak zapewnia wiceburmistrz Stanisław Chęć, kuratorium oświaty wyraziło już na to zgodę.

Maluchy będą korzystać ze świetlicy, stołówki (posiłki dostarczy firma kateringowa), zamykanych szafek w szatni, nowej sali gimnastycznej. Czekają też na nie zajęcia dodatkowe, tzw. innowacje: język niemiecki lub francuski, jezyk angielski, interaktywna matematyka i zajęcia sportowe: piłka ręczna bądź unihokej.

Dyrektor Zoszak zapewnia też, że w szkole nie będzie nauki na zmiany.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE