Reklama

Cztery medale zawodników KS Komunalni Sanok

Opublikowano:
Autor:

Cztery medale zawodników KS Komunalni Sanok - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa złota i dwa brązy – to dorobek medalowy zawodników KS Komunalni Sanok na Halowych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów.

Tradycyjnie zawody rozegrano na hali LKS Stal Mielec. Startowali również zawodnicy z innych województw, ale nie byli uwzględniani do klasyfikacji mistrzostw.

W konkurencjach biegowych reprezentanci Sanoka radzili sobie ze zmiennym szczęściem. W sprincie na 60 metrów Emila Janik zajęła w swojej serii drugie miejsce z czasem 8.41 s. Dało jej to przepustkę do finału C. Jednak wspólnie z trenerem Ryszardem Długoszem podjęli decyzję, że w nim nie wystąpi. Emilię czekały jeszcze inne konkurencje. Awansować nie udało się Kindze Szpojnarowicz (8.82) i Milenie Fineczko (9.30).

Wśród chłopców udało się to Michałowi Tarkowskiemu. Dostał się do finału C, gdzie osiągnął 7.75 i zajął tam czwarte miejsce. Kacper Koczera (8.19) i Dawid Kamyk (7.96) odpadli na pierwszym etapie.

Na dystansie 1000 m brąz wywalczyła Martyna Łuszcz (3:29.15). Czas może mało imponujący (jej rekord na stadionie to 3:15.12), ale należy zwrócić uwagę na fakt, że w mieleckiej hali ciężko się biega dłuższe dystanse z powodu licznych, ostrych zakrętów na bieżni. Poza tym zawodniczka poprawiła swój wynik z tego obiektu o ponad osiem sekund.

Panowie zajęli miejsca poza strefą medalową. Julian Haudek (3:11.07) był piąty, a Piotr Mackiewicz (3:11.42) – szósty. Jak widać po czasach, rywalizacja pomiędzy nimi – a startowali w tej samej serii – była niezwykle zacięta.

W trudnej technicznie konkurencji 60 m przez płotki wystartowała Emilia Janik. Uzyskała 10.70, co było piątym wynikiem. Jednak jej konkurentki, które osiągnęły lepsze czasy, skakały przez niższe przeszkody. Summa summarum okazało się, że zawodniczka Komunalnych ma złoto!

W skoku w dal dziewcząt w kat. roczniki 2003 i młodsze Milenie Fineczko zabrakło czterech centymetrów, by przekroczyć barierę czterech metrów. Zajęła ostatnie miejsce, ale była najmłodszą zawodniczką w tej konkurencji. W tym roku skończy dopiero 13 lat. Zwyciężczyni jest dwa lata starsza. Konkurs był rozgrywany poza klasyfikacją mistrzostw.

W starszej kat. zawodniczki Komunalnych uplasowały się na pozycjach od czwartej do szóstej: Martyna Wojtanowska (4.88), Emilia Janik (4.30), Kinga Szpojnarowicz (4.25). Mężczyźni znaleźli się pod koniec stawki: 8. Jakub Koczera (5.55), 9. Kacper Koczera (5.25).

Martyna Wojtanowska zwyciężyła w trójskoku, lądując na odległość 10.53 m. Medal w tej konkurencji zdobył też Jakub Koczera (10.96). Ogółem był czwarty, ale drugi zawodnik pochodzi z klubu spoza Podkarpacia i nie był uwzględniany w klasyfikacji mistrzostw.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE