Reklama

Członkowie zarządu agencji pracy…pracowali nielegalnie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Członkowie zarządu agencji pracy…pracowali nielegalnie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka wykryli agencję pracy tymczasowej, której kierownictwo - obywatele Ukrainy, pracowali w Polsce nielegalnie. Nieuczciwa agencja zatrudniała też innych cudzoziemców, którzy pracę świadczyli wbrew obowiązującym przepisom.

Kontrolę legalności zatrudnienia i prowadzenia działalności gospodarczej  przez cudzoziemców przeprowadzili w pierwszych dniach czerwca br. strażnicy graniczni z placówki w Sanoku. Funkcjonariusze skontrolowali pracowników agencji pracy tymczasowej zarejestrowanej w Rzeszowie. Mundurowi ustalili, że 37-letnia Ukrainka (prezes firmy) pełniła swoją funkcję bez wymaganego zezwolenia, wydawanego przez wojewodę. Podobnie było z 24-letnim członkiem zarządu.

 

Dodatkowo firma zatrudniała również 6 cudzoziemców, z czego 4 ob. Ukrainy wykonywało nielegalnie pracę w hurtowni spożywczej jako magazynierzy.

W stosunku do dwóch cudzoziemców Straż Graniczna wszczęła postępowanie administracyjne. Trzech obywateli otrzymało decyzje powrotowe w celu opuszczenia terytorium RP. Dodatkowo, w stosunku do pracodawcy zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie za nielegalne zatrudnianie pracowników.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG przeprowadzili ponad 50 kontroli legalności zatrudnienia i prowadzenia działalności gospodarczej przez cudzoziemców. Nieprawidłowości wykryto w czterdziestu przypadkach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy