Reklama

Członkowie Klubu Seniora w Mrzygłodzie hucznie świętowali Dzień Seniora 2022 [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Słowami znanej piosenki można rzec: “cztery lata minęły, jak jeden dzień”. Właśnie mija czwarty rok od otwarcia Klubu Seniora w Mrzygłodzie. Z tej okazji oraz obchodzonego niedawno Ogólnopolskiego Dnia Seniora, 25 listopada br. w Wiejskim Domu Kultury odbyło się uroczyste spotkanie zorganizowane przez kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Edytę Dziadosz.

Oprócz seniorów i sympatyków Klubu, w wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście m.in. Wójt Gminy Sanok Anna Hałas, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Wojtas, radny Zdzisław Biega, Skarbnik Gminy Agnieszka Haduch, Proboszcz parafii w Mrzygłodzie ks. Paweł Pelc, sołtys wsi Jan Sitarz oraz dyrektor Szkoły Podstawowej Anna Tymoczko. 

Po przywitaniu zebranych przez prowadzące Danutę Rajcę i Elżbietę Sobieszczuk,  głos zabrali Wójt i Przewodniczący Rady Gminy Sanok. W ciepłych słowach zwrócili się do seniorów, a wraz z gorącymi życzeniami długich lat życia w zdrowiu i szczęściu, wręczyli każdemu piękną różę.

Głównym punktem programu był występ naszych drogich Jubilatów, którzy jak zawsze wykazali się  doskonałym przygotowaniem i humorem. Przy akompaniamencie Leszka Hnata śpiewnie porwali całą salę do wspólnej zabawy. 

Krótki program artystyczny zaprezentowali także goście- Przewodnicząca Rady Seniorów z Gminy Zarszyn Agata Kozieradzka oraz Janina i Mieczysław Węgrzyn z Nowosielec. Z racji tego, iż w bieżącym roku obchodziliśmy 180. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej, zainscenizowali jeden z wierszy tej wielkiej polskiej pisarki, poetki i publicystyki pt. “W piwnicznej izbie”. Maria Konopnicka jest także twórczynią słów “Roty”, którą na cześć poetki odśpiewaliśmy na stojąco kończąc tym samym część artystyczną.

Podsumowaniem spotkania była krótka prelekcja funkcjonariuszek Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, które przestrzegły przed zagrożeniami i niebezpieczeństwami, jakie obecnie czyhają na seniorów, a w ramach akcji “bądź bezpieczny na drodze” dodatkowo otrzymali odblaski. 

Papież Jan Paweł II mawiał, że starzenie się nie jest złem, któremu trzeba się podporządkować lecz powołaniem, na które trzeba umieć odpowiedzieć. Nasi seniorzy doskonale to rozumieją ciesząc się i doceniając każdy dzień. Jako ciekawostkę zdradzimy, że po czwartkowej uroczystości kolejne 4 osoby wykazały zainteresowanie wstąpieniem do Klubu i stania się częścią tej wspaniałej społeczności 

- mówią z radością członkowie klubu.

Seniorzy z Mrzygłodu kierują serdeczne podziękowania dla p. Ryszarda Rajcy

za ogromne wsparcie, dyspozycyjność i pomoc jaką ofiarowuje Klubowi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy