Reklama

Czas na kolej od Jasła po Łupków i Krościenko. Powstała petycja o uruchomienie regularnych połączeń kolejowych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Czas na kolej od Jasła po Łupków i Krościenko. Powstała petycja o uruchomienie regularnych połączeń kolejowych - Zdjęcie główne

foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Internecie powstała petycja skierowana do Sejmiku Województwa Podkarpackiego, której celem jest sprowadzenie się do postulatów uruchomienia na obszarze od Jasła po Łupków i Uherce Mineralne, a dalej do Krościenka codziennych regionalnych połączeń kolejowych.

W petycji zatytułowanej „Kolej osią bezpieczeństwa, stabilizacji i rozwoju południowo-wschodniej część Podkarpacia” zwrócono szczególną uwagę na pociągi ewakuacyjne na linii kolejowej nr 108 dedykowane ukraińskim uchodźcom. Jak czytamy te kursy dowiodły jak wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa narodowego ma sprawnie funkcjonująca kolej. Ze wszystkich 25 odprawionych ze stacji w Uhercach Mineralnych w głąb kraju pociągów, do 15 marca skorzystało blisko 4500 pasażerów.

Nadzwyczajne okoliczności towarzyszące tym przewozom, jak również ich frekwencja są ważnym, ale nie jedynym uzasadnieniem istoty przedmiotowej petycji sprowadzającej się do postulatu uruchomienia na obszarze od Jasła po Łupków i Uherce Mineralne (docelowo Krościenko) codziennych regularnych połączeń kolejowych w minimalnej ilość 7 par pociągów na dobę

– informuje Jerzy Zuba.

Kolejnymi argumentami jakie przedstawiono w petycji jest wykluczenie transportowe tej części regionu oraz drastycznie rosnące ceny paliw. Z postulowanych połączeń kolejowych w wymiarze transgranicznym, przez przejście graniczne w Krościenku mogliby korzystać również obywatele Ukrainy, którzy poszukując pracy na terenie Polski coraz częściej doświadczają negatywnych konsekwencji deficytu lokalnych zasobów mieszkaniowych i socjalnych.

– kontynuuje Jerzy Zuba.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy