Reklama

Czarny protest

Opublikowano:
Autor:

Czarny protest - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pustki w biurach, szkołach czy uczelniach. Zatłoczone ulice i centralne punkty miast. Wszechobecna czerń będąca wyrazem złości, rozpaczy i protestu tysięcy Polek. Tak wyglądał poniedziałek 3 października.

Właśnie ten dzień wybrano jako protest ostrzegawczy przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej w Polsce. Mimo chłodnej, jesiennej aury i padającego deszczu na sanockim rynku protestowała grupa kobiet. Dały one świadectwo, jak ważny był dla nich ten dzień. Zebrały się, by wspólnie walczyć o swoje prawa. Kobiety zaznaczyły, że nie godzą się na zaostrzenie przepisów ważących o ich życiu i ewentualnej ciąży. Wiele osób identyfikowało się z demonstrującymi w całej Polsce i choć nie mogły wziąć czynnego udziału w strajku, poparły akcję, zakładając w tym dniu czarne stroje.

Na portalach społecznościowych aż roi się od zdjęć i postów z „czarnych marszów” w Polsce. Do strajku przyłączyły się Polki będące poza granicami kraju. Demonstrantów wspierają również mieszkańcy Paryża, Brukseli, Londynu, Toronto, Islandii czy Gibraltaru. Do zaniepokojonych kobiet dołączyli też mężczyźni. Wśród nich są ich mężowie, partnerzy, ojcowie, których ta sprawa także dotyczy.

Więcej w 40 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE