Reklama

Cudzoziemcy fałszowali dokumenty dla pracy w Polsce

Opublikowano:
Autor:

Cudzoziemcy fałszowali dokumenty dla pracy w Polsce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko w dwóch ostatnich dniach funkcjonariusze SG z Medyki ujawnili 10 fałszywych dokumentów uprawniających cudzoziemców do pracy sezonowej. Od początku roku na podkarpackich przejściach granicznych ujawniono już ponad 120 podobnych dokumentów związanych z zatrudnieniem w Polsce.

Aktualnie z uwagi na epidemię koronawirusa najliczniejszą kategorią odprawianych podróżnych na wjazd z Ukrainy do Polski są pracownicy.

W miesiącach wakacyjnych dominuje zatrudnienie sezonowe w rolnictwie, budownictwie oraz sektorze turystycznym. Jednakże nie wszyscy pracownicy ze wschodu mają uczciwe zamiary.

Na przejściu granicznym w Medyce, tylko na przestrzeni dwóch ostatnich dni (5-6 sierpnia), funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dziesięcioro obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy podczas kontroli na wjazd do Polski okazali podrobione zaświadczenia o wpisie do ewidencji wniosków w sprawie pracy sezonowej. Strażnicy graniczni współpracujący z urzędami pracy szybko potwierdzili, że przedstawione dokumenty to fałszywki. Cudzoziemcy usłyszeli zarzuty posłużenia się fałszywymi dokumentami i zastali zawróceni na Ukrainę.  

O konsekwencjach prawnych i ewentualnych zakazach wjazdu zadecyduje sąd.

 

Od początku 2020 roku funkcjonariusza Straży Granicznej z Podkarpacia ujawnili ponad 120 fałszywych dokumentów do pracy, przedstawionych do kontroli granicznej przez ob. Ukrainy. Oprócz 65 zaświadczeń dot. pracy sezonowej były to zezwolenia na pracę oraz oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcom.

 

ZOBACZ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE