Reklama

Cuda załatwiamy od ręki na drobne rzeczy trzeba chwilę poczekać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Cuda załatwiamy od ręki na drobne rzeczy trzeba chwilę poczekać?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiedzenie brzmi zupełnie odwrotnie, lecz do zaistniałej sytuacji należało je przestawić. Dwa miesiące temu mieszkańcy dzielnicy Zatorze wystosowali pismo do burmistrza w sprawie przywrócenia linii autobusowej nr 7 na ulice: 800-lecia i Sienkiewicza. Podpisało się ponad 100 osób (gdyby nie pandemia byłoby ich 300!). I choć pragmatyka urzędnicza zobowiązuje władzę do reakcji w ciągu 30 dni, do dziś żadna z osób podpisanych pod petycją nie otrzymała odpowiedzi.

Autobus miejski nadal kursuje trasą zastępczą, niewygodną zwłaszcza dla ludzi starszych. Przez pandemię oraz tegoroczne, obfite opady śniegu zostali oni odcięci od świata i praktycznie skazani na lockdown. 

 

 

W ostatnich miesiącach włodarz miasta sypie pomysłami: a to most do Sosenek, a to powiększenie obszaru miasta… Nie reaguje jednak na interwencje słowne i pisemne mieszkańców w drobnej sprawie. W poczuciu bezradności obiecują mu to pamiętać na wypadek reelekcji.

 

 

Burmistrz Miasta Sanoka 

Pan Tomasz Matuszewski

w/m

 

Petycja

My, niżej podpisani, mieszkańcy dzielnicy Zatorze zwracamy się z prośbą o przywrócenie kursowania linii autobusowej nr 7. Została ona zawieszona w maju 2020 roku w związku z remontem ulic 800-lecia i Stawiska. W tym samym czasie pojawił się znak drogowy przed mostem płowieckim, ograniczający wjazd  pojazdów do 2,5 tony.

Nie informowano wcześniej, że most jest w złym stanie technicznym i wymaga ograniczenia tonażu. Nie było też informacji, że most nadaje się do remontu, oraz kiedy ten remont się rozpocznie i kiedy zakończy? 

Autobus linii 7 obsługuje pasażerów ulic: 800-lecia (i przyległych), Głowackiego oraz Płowieckiej (i przyległych). Są to zwykle ludzie starzy, którzy mają trudności z chodzeniem – zwłaszcza pod górę. Nie mają własnych samochodów i praktycznie są odcięci od centrum miasta. 

Ponieważ indywidualne apele i pisma do władz miejskich pozostają bez echa, zdecydowaliśmy się na petycję zbiorową. Jesteśmy pełnoprawnymi obywatelami miasta, płacimy podatki i nie chcemy być traktowani gorzej niż mieszkańcy innych dzielnic.

 

Sanok, 8.01.2021 r.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy