Cosmos Nowotaniec gromi Besko w klasie okręgowej [FOTORELACJA]

Wiadomości Rozgrywki krośnieńskiej klasy okręgowej nabierają tempa. W miniony weekend rozegrano czwartą kolejkę. Piłkarze drużyn klasy okręgowej zadbali o kibiców, zdobywając aż 50 bramek w 10 meczach.

Swoje mecze wygrały trzy czołowe drużyny; Arłamów Ustrzyki Dolne zdeklasował Posadę Górną, wygrywając 7-0.
Z kolei Zamczysko Odrzykoń okazało się wyraźnie lepsze od Czeluśnicy, pokonując rywali 3-0.

Ciekawy mecz odbył się w Nowotańcu, gdzie tamtejszy Cosmos (trzecia pozycja w tabeli), mający aspiracje gry o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, podejmował Przełom Besko.
Wbrew nazwie zespołu gości nie widać było "przełomu" w ich grze, która jest zupełnie przeciętna od początku rozgrywek.

Zawodnicy gospodarzy prowadzili do przerwy skromnie 1-0 po rzucie karnym z 27 minuty.
Obie drużyny miały sporo sytuacji, obijane były zarówno poprzeczki, jak i słupki.

Warto podkreślić bardzo dobrą postawę bramkarza Cosmosu w całym spotkaniu.

Drugie 45 minut to już dominacja miejscowych, którzy grą z polotem, panowaniem nad przebiegiem meczu, posiadali zdecydowaną inicjatywę i przeważali po przerwie.

Efektem wygrana aż 5-1 i to już trzeci triumf z rzędu Cosmosu Nowotaniec (wcześniej 5-2 z Grabówką i 2-1 z Sieniawą), który sezon zaczął od przegranego 0-2 meczu z głównym faworytem rozgrywek klasy okręgowej, czyli drużyną Arłamowa Ustrzyki Dolne.

Kibice drużyny mogą być przekonani, że z taką grą, jak w meczu z Beskiem, Cosmos będzie się mocno liczył w walce o awans.