Reklama

Co zrobiła Elżbieta Łukacijewska dla Sanoka i okolic? Posłuchajcie sami [FILM]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Co zrobiła Elżbieta Łukacijewska dla Sanoka i okolic? Posłuchajcie sami [FILM] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W odpowiedzi na film burmistrza Sanoka, Tomasza Matuszewskiego, powstał materiał, edukacyjno-historyczny można powiedzieć, z którego możemy się dowiedzieć co takiego dla naszego regionu i samego Sanoka zrobiła europosłanka Łukacijewska.

 

Znamienne jest dla mnie przy tym, to, że Pani poseł nie jest sanoczanką czy mieszkanką gminy i ostatnimi czasy prózno było doszukac się jej jakiejkolwiek aktywności w sprawach samorządowych. 

- mówił burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski w swoim wystąpieniu. 

Te słowa oburzyły Sanoczan oraz bliskich współpracowników europosłanki. Jako pierwsza swoje oświadczenie wydała wieloletnia asystentka Łukacijewskiej - Iwona Słota

 

Rozliczając polityków z ich pracy, pośrednio rozliczamy też ich asystentów. Odnosząc się do słów Pana Tomasza Matuszewskiego Burmistrza Królewskiego Miasta Sanoka wobec Elżbiety Łukacijewskiej chciałabym podkreślić, że umieć konstruktywnie krytykować to prawdziwa sztuka dyplomacji.  W polityce słowa nie powinny być wypowiadane pod wpływem swoich lub cudzych emocji, a konstruktywna krytyka wymaga przede wszystkim wiedzy na temat tego co się krytykuje. W latach 2007-2019 współpracowałam z Elżbietą Łukacijewską jako jej asystentka. Sanok to moje miasto. Tu się wychowałam.

Tu rozpoczynałam swoją pracę zawodową. Jeżeli dla kogoś efektywna działalność, by wspierać i ściągnąć milionowe inwestycje do miasta jest niszową aktywnością, to trudno podejmować merytoryczną dyskusję w temacie. Pamięć człowieka definiowana jest jako zdolność umysłu do przyswajania i odtwarzania informacji dotyczących przeszłych zdarzeń, dlatego dla tych co mają dobrą pamięć ale krótką chciałabym przypomnieć tylko kilka, mniemam ważnych inwestycji dla rozwoju ziemi sanockiej, które zostały zrealizowane dzięki wsparciu i aktywności politycznej Elżbiety Łukacijewskiej.

Tylko w służbie zdrowia to działania na rzecz powołania Podkarpackiego Centrum Interwencji Sercowo - Naczyniowej w Sanoku, nowej stacji dializ i poradni nefrologicznej, wsparcie finansowe i rzeczowe z MZ i MRR (karetki, kardiomonitory, aparaty do rezonansu, defibrylatory, EEG, echokardiograf, aparaty słuchowe itd.), aktywna działalność na rzecz budowy lądowiska dla helikopterów przy sanockim szpitalu, nowy oddział kardiologiczny, pracownia terapii endowaskularnej naczyń, pozyskanie środków z rezerwy premiera na oddział neurologii, i wiele innych. 

W kulturze to wspieranie projektów inwestycyjnych jak: budowa Galicyjskiego Rynku w sanockim Skansenie,  rewitalizacja Wzgórza Zamkowego, dobudowa skrzydła Zamku i powstanie Galerii Prac Zdzisława Beksińskiego, inwestycje w samym Muzeum Historycznym m. in. wyposażenie, gabloty muzealne, klimatyzacja, renowacja ikon itd. To wsparcie budowy Sali koncertowej przy sanockiej Szkole Muzycznej, poparcie starań PWSZ na nowe kierunki kształcenia, jak ratownictwo medyczne. To pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych na Dom Dziecka w Sanoku, remonty elewacyjne placówek oświatowych, wspieranie gminnych centrów informacji.

To liczne spotkania w ministerstwie i wspieranie naszych lokalnych inwestycji dróg i mostów (m.in. z Programu Przebudowy Dróg Lokalnych). To działania na otrzymanie transzy popowodziowej. To aktywne zmagania na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście -wspieranie budowy boisk sportowych, orlików, to organizowanie i wspieranie rzeczowe licznych akcji społecznych w mieście i powiecie, organizacja konferencji i wystaw promujących Sanok w Parlamencie Europejskim i Domu Polski Wschodniej Brukseli.

Nie sposób wszystkiego wymienić…Jak sobie przypomnę, to ministerialne numery telefonów znam na pamięć, a zapełniony kalendarz spotkań i segregatory pism mam przed oczami. Warto podkreślić, że aktywność polityczna każdego posła określa poziom jego zaangażowania w życie społeczne miasta i jego mieszkańców. Ocena takiej aktywności stanowi pomost między nauczaniem i uczeniem się. Tylko dzięki obiektywnej i rzetelnej ocenie jesteśmy w stanie wiele rzeczy zrozumieć, a jej wyniki wykorzystać w sposób kształtujący do podejmowania lepszych i mądrych decyzji.


Dzisiaj do głosu Pani Słoty dołączyły głosy samorządowców, dyrektorów placówek oświatowych i medycznych, którzy mówią, że zostali zmuszeni do nagrania materiału o charakterze edukacyjnym i historycznym. Zmuszeni poprzez słowa burmistrza w jego wystąpieniu! 

 

Jeszcze nie tak dawno temu w Sanoku można było się przekonać jak dzięki WSPÓŁPRACY powstają inwestycje, z których jesteśmy dumni. Do zwiedzania których serdecznie wszystkich i zawsze zapraszamy! Te dotyczące sanockiego szpitala, poprawiły znacząco nasze bezpieczeństwo. Z nostalgią wspominam inny klimat w Sanoku. Inwestycje z głową. Dumę z ich realizacji.

- podkreśla Radny Powiatu Sebastian Niżnik.

 

Pani Poseł Elżbieta Łukacijewska nie wdawała się w dyskusje z Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski - Mieszkańcy na temat jej zaangażowania w sprawy sanockie. Jednak warto przypomnieć wszystkim tym, którzy zapomnieli, albo nie znają faktów, jak wiele dobrego wydarzyło się w naszym mieście przy udziale Pani Poseł. Burmistrz następnym razem jak będzie odczytywał, to co mu kiepscy doradcy przygotują, niech w pierwszej kolejności przeanalizuje i skonsultuje z kimś, kto ma pojęcie o sanockich sprawach. BTM stosunkowo niedawno zainteresował się Sanokiem, dlatego o pewnych faktach może nie wiedzieć, ale to nie jest usprawiedliwieniem dla wygłaszanych głupot. P.S. Jak myślicie z kim jeszcze BTM nas skłóci? Ile frontów jeszcze otworzy?

- komentuje Radny Miasta Sanoka Sławomir Miklicz.

Dalsze komentarze są zbędne, obejrzyj całość materiału filmowego: 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy