Reklama

Co zamiast pomnika

Opublikowano:
Autor:

Co zamiast pomnika - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomnik Wdzięczności Żołnierzom Armii Czerwonej w Sanoku zdemontowano w połowie września. Od tamtego czasu plac stoi pusty. Mieszkańcy zastanawiają się, co pojawi się zamiast niego. Jak na razie po skwerze hula jedynie wiatr.

Po demontażu została jedynie dziura. Większość sanoczan opowiadała się za zlikwidowaniem pomnika. Część z nich chciałaby, żeby w jego miejsce zamontować muszlę koncertową, klomby z kwiatami i ławeczki.

Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka poinformował, że w tym momencie nastąpiło skucie i wyrównanie fundamentu po usuniętej rzeźbie. Miejsce zostanie obłożone takim samym kamieniem, jak pozostałe elementy skweru. Prace zostaną zakończone na tym etapie.

– Jeszcze nie podjęliśmy decyzji o tym, co robić dalej z wykorzystaniem tego terenu – mówi. – Plan zagospodarowania przestrzennego obecnie nie pozwala na wykonanie dużych robót. Dopiero będziemy zastanawiać się, w jaki sposób zmodernizować teren. Nie negujemy pomysłu z zamontowaniem muszli koncertowej, ale na razie w budżecie nie ma pieniędzy na większe remonty – tłumaczy.

Dodaje, że do tematu miasto powróci dopiero w przyszłym roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE