Reklama

Co z MDK

Opublikowano:
Autor:

Co z MDK - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dłuższego czasu chodzą pogłoski o problemach finansowych Młodzieżowego Domu Kultury, które być może zakończą się zwolnieniami pracowników. Dotacja prawdopodobnie zostanie obniżona o około 300 tys. złotych.

Jeśli przypuszczenia potwierdzą się, placówce grozi zamknięcie. Dostępna kwota nie wystarczy nawet na pokrycie bieżących rachunków. Temat uszczuplenia budżetu pierwszy raz pojawił się kilka lat temu w trakcie omawiania pomysłu przekształcenia placówki z oświatowej na kulturalną. MDK stara się także pozyskiwać pieniądze na własną rękę. W bieżącym roku pozyskane środki wyniosły około 14 tys. zł. Fundusze pochodzą od uczestników zajęć i darowizn rodziców.

Placówka cały czas funkcjonuje. Regularnie prowadzone są zajęcia artystyczne, edukacyjne, wystawy i konkursy. Z kół zainteresowań korzysta ponad tysiąc dzieci.

Pracownicy uważają, że sytuacja spowodowana jest szukaniem oszczędności przez miasto. Większość z nich boi się o utratę pracy. W Sanoku chodzą także pogłoski o zorganizowaniu protestu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE