Reklama

Co martwi gminę

Opublikowano:
Autor:

Co martwi gminę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Bukowsko boryka się z problemem dłużników czynszów dzierżawnych. Do tej pory pomimo interwencji sądu i komornika zaległości nie zostały uregulowane. To jeden z problemów, które na sesji rady gminy przedstawił wójt Piotr Błażejowski.

Włodarz przekazał, że zakończono postępowania sądowe na trzy wnioski dla użytkowników wieczystych oraz jeden dla dłużnika czynszu najmu. Orzeczenie sądu z klauzulą wykonalności skierowano do komornika sądowego, który wszczął postępowanie w tej sprawie.

31 marca upłynął termin zapłaty czynszów dzierżawnych oraz opłat użytkowania wieczystego. Zaległości zwiększają się. Te, które obejmują tylko kwoty podstawowe bez należnych odsetek, wynoszą 130.287,24 zł. Prawie w całości dotyczą one byłych i obecnych użytkowników wieczystych wyciągu narciarskiego.

- Pomimo postępowania komorniczego i sądowego do chwili obecnej nie wpłynęła ani złotówka - mówił wójt. - Niepłacone są również bieżące opłaty.

Kwestie działkowe
Włodarz przedstawił radnym stan mienia komunalnego na 2016 rok. Gmina Bukowsko jest właścicielem 969, 2809 ha gruntów, w tym na terenie gmin Sanok i Zarszyn - 4.2280 ha. Powierzchnia lasów wynosi 369,4671 ha, zaś dróg - 283,2885 ha.

Poinformował, że w ramach realizacji uchwał ustalono nieruchomości przeznaczone do sprzedaży lub zamiany. Są to: cztery działki w Tokarni (dwie do sprzedaży, dwie do zamiany) oraz cztery w Bukowsku (trzy do zamiany i jedna do sprzedaży).

Następnie zakomunikował, że na 9 maja zaplanowano przetarg na sprzedaż działki w Pobiednie. Wiadomo już, że przetarg na sprzedaż budynku szkoły w Zboiskach będzie negatywny z powodu braku wadium, którego wpłata miała nastąpić do 6 kwietnia. W takim wypadku można zorganizować jeszcze jeden przetarg z kwotą obniżoną o 50%. Jeśli również i on okaże się negatywny, kolejny będzie na kwotę wywoławczą z pierwszego przetargu.

Ogłoszono wykazy działek przeznaczonych na dzierżawy na okres do 2022 roku: w Zboiskach o powierzchni 22 ha (roczny czynsz wynosi 11 tys. zł) i w Dudyńcach o powierzchni 8.16 ha (roczny czynsz to 4 080 zł). Wnioski można składać do 8 maja.
Na sesję przygotowano uchwałę, która dotyczyła przyjęcia darowizny działki obszaru 33 m2 położonej w Bukowsku. Dzięki temu zostanie uregulowany pas drogi w górnym końcu wsi. Druga uchwała dotyczyła sprzedaży działki gminnej o powierzchni 0.2596 ha położonej w Nadolanach na Wygnance.

Na 9 maja Sąd Okręgowy w Krośnie wyznaczył rozprawę dotyczącą drogi w Wygnance.

Więcej w 15 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE