Reklama

Co dalej z "Sosenkami"?

Opublikowano:
Autor:

Co dalej z "Sosenkami"? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 15 maja kończy się umowa dzierżawy Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego "Sosenki" w Sanoku. Jakie będą dalsze losy tego obiektu?

15 maja 2014 r. miasto Sanok podpisało umowę dzierżawy z Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowo-Handlowym Pe-Po na 3 lata. We wrześniu tego roku prezes zarządu Antoni Pelc zwrócił się do ówczesnego burmistrza Wojciecha Blecharczyka o przedłużenie okresu obowiązywania tej umowy na 15 lat.

Także 6 listopada 2014 r. uchwałą LXVI/530/14 Rada Miasta Sanoka wyraziła zgodę na wydzierżawienie nieruchomości w drodze bezprzetargowej na okres do 15 lat. Warunki dzierżawy miała określić umowa, której jednak ostatecznie nie zawarto. Jak tłumaczy Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka, obowiązywała wówczas wcześniejsza, trzyletnia umowa dzierżawy. Pytany o przyszłość "Sosenek" mówi:
- Nie wiem. Jest uchwała o piętnastoletniej dzierżawie podjęta przez radę miasta poprzedniej kadencji, która dopiero teraz będzie wdrażana. Sprawa nie trafi pod obrady rady miasta. Przygotujemy projekt umowy dla firmy Pe Po i to wszystko. A czy oni podpiszą - na taki okres czasowy i w takim zakresie rzeczowym - to będzie ich decyzja. To już zależy od pana Pelca i jego firmy.
Uchwała zakłada, zdaniem wiceburmistrza, dzierżawę "Sosenek" zgodnie z dotychczasowym przeznaczeniem.

Więcej w 17 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE