Reklama

Co dalej z muzeum?

Opublikowano:
Autor:

Co dalej z muzeum? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Znowu odżyła dyskusja na temat dofinansowania Muzeum Historycznego w Sanoku.

Sławomir Miklicz, radny sejmiku wojewódzkiego, były wicemarszałek, na swoim Facebooku zamieścił wpis, w którym informuje:
- Na sesji sejmiku (27 lutego) podjęliśmy uchwałę, która umożliwia procedurę współfinansowania Muzeum im. Ulmów (Markowa) przez Ministerstwo Kultury. Według podpisanego porozumienia ministerstwo zobowiązuje się do finansowania 95% kosztów funkcjonowania tego muzeum, 5% ma finansować budżet województwa. Według obietnic w kampanii wyborczej samorządowców z PiS-u (z naszego regionu) Muzeum Historyczne w Sanoku miało podpisać umowę o współprowadzeniu z Urzędem Marszałkowskim. Uprzejmie informuję, że droga została otwarta - na muzea zostanie w budżecie około 1200000 zł rocznie - lepszej okazji chyba już nie będzie... czas na działanie.
Czy faktycznie nic nie dzieje się w kwestii sanockiego muzeum?

- Interesuje nas wynegocjowanie jak najlepszej kwoty dofinansowania dla Muzeum Historycznego w Sanoku - zapewnia Roman Konieczny, starosta sanocki. - Jesteśmy w trakcie rozmów. Uchwałą sejmiku mamy już zagwarantowane 500 tys. złotych rocznie, przez trzy lata. Umowa nie została jeszcze podpisana - dodaje.
Jak zapewnia starosta, wszystko zmierza jednak we właściwym kierunku.

Więcej w 9 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE