Reklama

Ciężka praca rolnika

Opublikowano:
Autor:

Ciężka praca rolnika - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku uroczystości dożynkowe gminy Zagórz świętowano w Łukowem. Nie zabrakło pięknych wieńców, pysznego chleba i radosnych śpiewów.

Zaczęło się tradycyjnie od mszy, której przewodniczył ks. prałat Feliks Kwaśny. W homilii nawiązał do wieńców, które przygotowali rolnicy z różnych gatunków zbóż. Przyrównał je do znaków Chrystusa, wiary i łączności z Polską. Przypomniał też, jak ważny jest chleb, owoc ziemi i trudu pracy rąk ludzkich. Trzeba szanować ten dar i dzielić się nim.

Po mszy ruszył barwny korowód z wieńcami dożynkowymi do placu przy domu ludowym. Na scenie zaprezentowały się kapele grające muzykę ludową oraz zespoły taneczne. Prezentację wieńców zakończyło podziękowanie gospodarza dożynek wszystkim delegacjom i organizatorom, połączone z przekazaniem upominków, wspólne odśpiewanie jednej z pieśni dożynkowych i tradycyjnego „Sto lat”. Przy dźwiękach poloneza korowód dożynkowy opuścił miejsce uroczystości. Całość zwieńczyła zabawa taneczna prowadzona przez zespół muzyczny „Akord Band” z Sanoka.

Więcej w 36 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE