Reklama

CICHY MEMORIAŁ. Zobacz jak powstawał nowy deskal Arkadiusza Andrejkowa [FOTO+VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotnie (23 maja) przedpołudnie wybraliśmy się w Bieszczady, aby podglądnąć, jak powstaje deskal - malowidło na ścianie stodoły autorstwa Arkadiusza Andrejkowa.

Pogoda była wyśmienita, a i trasa malownicza. Wojtkówka – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie bieszczadzkim, w gminie Ustrzyki Dolne. Nie znaliśmy dokładnego adresu gdzie mamy się spotkać. - Traficie na pewno, ta stodoła jest przy zjeździe na Olszanicę dosłownie przy samej drodze - zapewnił nas Arkadiusz.
Dojeżdżając, rzeczywiście naszym oczom ukazał się malowniczo położony dom na wzgórzu a tuż przy nim drewniana stodoła. Nie sposób jej przegapić. Arek już stał na rusztowaniach i zaczynał pracę. Na ścianie stodoły widać było naszkicowane kratki, w których miał znaleźć się portret rodzinny.  Portret przedstawiający rodziców Pana Grzegorza, właściciela domu. To właśnie on napisał do Arkadiusza jeszcze w ubiegłym roku. Trzeba było poczekać, wpierw zima, później epidemia...aż wreszcie przyszedł ten dzień. - Opłacało się czekać, to piękna pamiątka - komentuje Pan Grzegorz. 


 

To już 10 moja praca z projektu Cichy Memoriał w tym roku. Pan Grzegorz napisał do mnie z prośbą o namalowanie swoich rodziców jeszcze w tamtym roku. Stodoła ma świetną lokalizację, bo jest przy głównej drodze. Mural przedstwia jego rodziców podczas ślubu w 1963 roku. Ciekawostką jest to, że przed ślubem widzieli się tylko dwa razy. Mimo to, przeżyli ze sobą ponad 50 lat - opowiada nam Arkadiusz Andrejkow. 

Oprócz nas, w Wojtkówce towarzyszyła Arkadiuszowi ekipa Dzień Dobry TVN, efekty tej wizyty już wkrótce - początkiem czerwca oczywiście na antenie TVN.


Przy okazji przypominamy Wam o codziennym głosowaniu (można oddać aż 4 głosy dziennie) na Arkadiusza Andrejkowa w konkursie "Nieprzeciętni 2020"

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE